מועצה אזורית עמק חפר באמצעות הוועדה לעסקים קטנים ובינוניים קיימה את אירוע ההשקה של פרויקט "עסקים נפגשים בקהילה" בעמק חפר.  

משתתפי הכנס מוחאים כפיים

כ-150 אנשי עסקים השתתפו באירוע | צילום: צחי אלישע

באירוע שהתקיים ב"סולי סולה", בבית הראשונים נטלו חלק כ-150 אנשי עסקים מתחומים רבים מכל רחבי עמק חפר, ראש המועצה רני אידן, סגנו אלדד שלם, מנכ"ל חברה הכלכלית אלון הימן, וחברי מליאה והנהלת המועצה. בין המשתתפים אנשי עסקים ממועצה מקומית זמר וזאת כחלק משיתוף הפעולה המתהווה בין שתי הרשויות.

כל אלה חברו יחד לרעיון הקמת קהילה עסקית בעמק חפר, ונהנו מהרצאתו המרתקת של פרופ' יוסי יסעור בנושא היגיון ורגש בקבלת החלטות עסקיות.

פרויקט עסקים נפגשים בקהילה, אשר מטרתו יצירת קהילה עסקית בעמק חפר, יכלול מפגשים חודשיים, בהם יינתנו הרצאות בתחומי תוכן והשראה המיועדים לבעלי עסקים וכן מעגלי הצגה עצמית להידוק ההיכרויות ושיתופי הפעולה. ההשתתפות במפגשים הינה בעלות סימלית והמסגרת אינה מחייבת הגעה לכל המפגשים, אלא לבחירת המשתתפים.
המפגש הבא יתקיים בתאריך 21.7 בשעה 19:00 ויכלול הרצאה מרתקת של גדי חייט על שימוש בחשיבה המצאתית שיטתית ככלי חדשני בתקשורת השיווקית, וכן הרצאת השראה של חגי שלום, הבעלים של חברות "הארגז" ו"טיב טעם". 
פרויקט זה מצטרף לפרויקטים רבים שיזמה הועדה לעסקים קטנים ובינוניים והכוללים בין היתר: קורסים וסדנאות מסובסדים בתחום היזמות, הקמת עסקים, שיווק, מכירות, שיווק באינטרנט, ועוד.

פרויקט מרתק נוסף הוא פרויקט המנטורינג "לצמוח ולהצמיח עסקים" במסגרתו 20 אנשי עסקים תושבי עמק חפר ומהמובילים בארץ, התנדבו לשמש כמנטורים מלווים לבעלי עסקים ויזמים בעמק חפר. בימים אלו ניתן להגיש מועמדות להצטרף לפרויקט זה. ההשתתפות הנה ללא תמורה כספית, אלא כנגד התנדבות למען הקהילה, מתוך תפיסה של הדדיות בקהילה .

ראש המועצה האזורית עמק חפר, רני אידן, שעומד מאחורי הפעילות הענפה של הוועדה, עמד על חשיבותם של העסקים לקהילת עמק חפר ואמר כי עסקים חזקים מייצרים קהילה חזקה והמועצה תמשיך לעשות ככל יכולתה כדי לקדם את העסקים הקטנים והבינוניים בתחומה. עוד שיבח את חברי הוועדה על פועלם בהתנדבות מלאה.

רו"ח רעיה קידר, יו"רית הועדה לעסקים קטנים ובינוניים, שהנחתה את האירוע, ציינה כי היא מאמינה שהקמת קהילה עסקית בעמק חפר ויצירת שיתופי פעולה ומעגלי כח, יכולים להוות מנוע צמיחה לעסקים בעמק. 

אחת המשתתפות, טלי נוף, העוסקת בגישור משפחה, ציינה כי האירוע נוהל באופן מכובד ומקצועי וכי שמחה לגלות שיש קהילת עסקים ענפה בעמק חפר ואין ספק שבתהליך נכון של יוזמת עסקים נפגשים בקהילה צפוי רווח גדול לעסקים משילוב הכוחות.

ע' ראש המועצה ומרכז הוועדה, שגיא בן יואב, הדגיש את חשיבותה של המועצה לקידום העסקים בעמק חפר ומתן כלים וידע לעסקים הקיימים, וזאת בכדי להגדיל את מעגל העבודה המקומי ולהקטין את היוממות למרכזי התעסוקה המרכזיים.
 
לפרטים נוספים ניתן לפנות למייל asakim@hefer.org.il או לחצו כאן