"שר התחבורה והמודיעין, ישראל כ"ץ, הביא בביקורו בעמק חפר בשורה ליישובים רבים במועצה ואנחנו אסירי תודה לו על כך", כך אמר ראש המועצה האזורית עמק חפר, רני אידן, בתום פגישת עבודה שהתקיימה בין השר, מנכ"ל  חברת נתיבי ישראל, ניסים פרץ ובכירי המשרד עם ראש המועצה, מהנדס המועצה ונציגי ציבור.

בפגישת עבודה זאת ניתנו מענים למגוון רחב של נושאים תחבורתיים ואחרים שעלו בעת ביקורו הקודם של השר במועצה. הישגים אלה הם פרי עבודה שוטפת ושיטתית שמוביל ראש המועצה, ביחד עם נציגי יישובים וגורמי המקצוע במועצה ובזכות שיתוף הפעולה לו הם זוכים ממשרד התחבורה ומחברת נתיבי ישראל.

באשר לכביש 5714 שמח ראש המועצה לבשר לשר כי בזכות מעורבותו נחתמו החוזים עם הקבלנים וכי העבודות להסדרת כיכרות בכניסות ליישובים יד חנה – חומש, בת חפר ובחן יתחילו בשבועות הקרובים. השר מצידו בישר לנוכחים כי אושר תקצוב הסדרת צומת ניצני עוז, בסך של כ-6 מלש"ח, שתכלול הארכת הפניות ושדרוג הכביש עד ליד חנה, שיבוצעו בשנת 2017.

בכביש 581 מצומת כפר הרואה מזרחה, בישר השר כי הושלם תכנון כיכר בכניסה לקיבוץ עין החורש ותוקצב לביצוע בעלות של כ -6 מלש"ח, כאשר העבודות מתוכננות להתחיל ברבעון האחרון של שנה זאת. כמו כן אושר תכנון מחדש  להסדרת כיכרות בכניסה למעפיל, ובהמשך בצומת ה-T המובילה לאמץ במטרה להתחיל בעבודות בשנת 2017. 


בדיון עם השר עלה עוד כי אושר תהליך סטטוטורי לכביש 444 המקביל לכביש 6 בקטע מכביש 57 לכביש 9, אשר יבוצע במסגרת תוכנית החומש של המשרד. כך גם בהתייחס להארכתו של כביש 9 מכביש 4 ועד לכביש החוף ותחנת רכבת ליד מושב אחיטוב שתוקם כחלק ממסילת ברזל מזרחית שתגיע מחדרה ועד ללוד.

נושא נוסף אליו התייחס השר היה הרחבתו המתוכננת של כביש 4. בסוגיה זאת הציג ראש המועצה סדרת בעיות שעלולות לפגוע במרקם החיים של היישובים באזור והשר הנחה את אנשי משרדו לעבוד ביחד עם המועצה כדי לפחית ככל האפשר בכמות הקרקעות המיועדות להפקעה ולתת מענה נכון לבעיות שהועלו.

בהתייחסו לכביש עוקף אלישיב ביקש חבר מליאת המועצה מאלישיב, עזריאל יפין, מהשר ומאנשי המקצוע במשרד להסתפק בכביש צר יותר מהמתוכנן, שייתן מענה בטיחותי במקום הכניסה והיציאה בהם משתמשים כיום היוצאים והנכנסים ליישוב מכביש 4. זאת מכיוון שרוחב הכביש שתוכנן מחייב הפקעות שהנהגת היישוב מתקשה לקבלו. השר מינה צוות מקצועי שייפגש עם הנהגת אלישיב וגורמי המקצוע במועצה כדי לגבש פתרון מוסכם על הצדדים.

ראש המועצה ביקש עוד את עזרת השר, כחבר הקבינט, מול משרד ראש הממשלה בקידום בניית מתקן טיהור שפכים חדש לשפכי נחל שכם, שכיום מהווים כהגדרתו "פיגוע אקולוגי". לכך הוסיף חבר הנהלת המועצה, פרוספר אזוט, המשמש כמזכיר איגוד ערים לתברואה, כי אי הסדרת הטיפול בביוב המגיע מהרשות הפלסטינית גורמת לסבל נוראי לתושבי היישובים, למפגע קשה של יתושים ולסכנה להתפרצות מחלות. השר הבטיח ליצור קשר עם משרד ראש הממשלה ולבדוק את הנושא.

עוד עלה בפגישה כי אושרו למועצה מספר הרשאות תקציביות להסדרי בטיחות, הסדרת סימונים בצמוד למבני חינוך ושבילי אופניים בטיחותיים.