ראש המועצה האזורית עמק חפר רני אידן קורא לראשי הרשויות השכנות להתארגן למאבק משותף במכת הפריצות הפוקדת את האזור וגורמת לירידה המשמעותית בביטחון האישי - ומזמין את ראשי הרשויות לכנס חירום בנושא.

 
       ראש המועצה עם פקד דיויד ציגלר, מפקד כיתת הכוננות בעמק חפר, רפ"ק רמי פרו, מפקד חבל עמק                  חפר, ורפ"ק מיטל קוניו, מ"פ כפרית שרון 

על פי הנתונים שריכזה המועצה עולה כי בין בשנת 2016 עלה מספר גניבות הרכב בתחומה ב-136% לעומת התקופה המקבילה בשנת 20115. מספר הפריצות לבתים ולבתי עסק וגניבות מתוך רכב ב-62%!

במכתב ששלח לראשי הרשויות כותב אידן: "במהלך החודשים האחרונים עולה רף הפשיעה במרחב הכפרי, ללא מענה מערכתי הולם מטעם המשרד לביטחון פנים ומשטרת ישראל. 

כוחות הביטחון המקומיים: משטרת שדות ומג"ב, עושים כמיטב יכולתם, במסגרת הסד"כ העומד לרשותם, אך למרות המאמצים וההשקעה ישנה עליה דרמטית שמגיעה עד כ-50% בפשיעה, בפריצות לבתים וגניבת רכבים, והתוצאה של זה היא פגיעה אנושה בביטחון האישי ובאמון הציבור. נראה כאילו ביטחונו של המרחב הכפרי לא נמצא בסדר העדיפויות של ממשלת ישראל  והתוצאה - פגיעה ברכושם ובביטחונם של תושבינו.

אנו, ראשי הרשויות, חייבים לעשות מעשה כדי להביא לשינוי סדר העדיפות במשרד לביטחון פנים, ולגרום למקבלי ההחלטות לחשיבה מחודשת בנושא, ובגדול, הפניית משאבים רבים יותר למגזר הכפרי. אשר על כן אני מזמין אותך לפגישת חירום בנושא, במועצה האזורית עמק חפר, על מנת שנוכל לדון ביחד במצב, לגבש עמדה משותפת וליזום דרכי פעולה שיביאו למתן פתרון הולם לבעיה".

עוד כותב אידן: "רק שילוב ידיים של כולנו ביחד יכול לגרום לשינוי התפיסה לו אנו מייחלים".

הרשויות המוזמנות לכנס החירום הן קדימה צורן, פרדסיה, לב השרון, חוף השרון, כפר יונה, תל מונד, אבן יהודה ודרום השרון.