מקום שני בכדורסל, מקום רביעי בכדורעף ומקום חמישי בריצת 100 מטר - אלו ההישגים הספורטיביים העיקריים של משלחת עמק חפר לאולימפיאדת הילדים הבין-לאומית שהתקיימה בטייפה בירת טאייוואן.

נבחרת הכדורסל זוכה במדליה


המשלחת זכתה לברכת הדרך ולכל הסיוע הנדרש מראש המועצה, רני אידן, ומסגנו ומחזיק תיק הספורט, אלדד שלם. 

משלחת עמק חפר שלחה לתחרויות נציגויות בענפים: אתלטיקה קלה, כדורעף וכדורסל. באתלטיקה קלה, בתחרות הריצה ל-  100 מ', סיים נדב שחר שוורצמן במקום החמישי המכובד ואסף הררי סיים את ריצת ה-1500 מטר במקום השישי. 

קבוצת הכדורעף ממעיין שחר הגיעה למקום הרביעי, זאת לאחר משחקים קשים מול נבחרות רוסיה, קוריאה, טאיוואן ועוד.

שחקני הכדורעף


נבחרת הכדורסל הציבה את עמק חפר על הפודיום וסיימה את הטורניר במקום השני לאחר התמודדות קבוצתית, מאוחדת ונחושה בגמר מול הנבחרת הליטאית. המשחק עורר עניין בקרב המשלחות ותצוגת הכדורסל של ילדי עמק חפר הביאה גאווה רבה. 

 

ראשי המשלחת מציינים מעבר להישגים הספורטיביים את העובדה כי ספורטאי עמק חפר בלטו בהגינותם כלפי הקבוצות האחרות והאחד כלפי השני במגרשי הספורט ומחוצה להם.  בנוסף הפגינו יכולות מנטליות של ספורטאים בוגרים. לא היה ניתן להחמיץ את נחישותם הרבה, אחדותם ואת הקריאה "אחים, אחים, אחים..." - הקריאה הידועה בעמק חפר המשקפת את הווייתם.

שחקני הכדורסל

ימי התחרויות היו אינטנסיביים מאוד אך מרגשים ומהנים, והיוו מפגש רב-תרבותי המאפשר לנערים והנערות לגלות עולמות רחוקים במפגשים בין-אישיים מרתקים.

 

באולימפיאדה המתבססת על קבוצות של רשויות מקומיות השתתפו כ–80 משלחות מכ-40 ארצות, כאשר את מדינת ישראל נבחרו לייצג משלחות משש רשויות ובתוכן כאמור עמק חפר.