נציגי מועצה אזורית עמק חפר שהופיעו בישיבת ועדת ההיגוי לבחינת חלופות לשדה תעופה לתעופה כללית, שהתקיימה בירושלים, הבהירו לחברי הוועדה כי המועצה האזורית ותושביה נחושים להיאבק בכל דרך אפשרית כדי לסכל את הכוונה להקים שדה תעופה בעמק חפר. זאת לאחר שאחת משלוש החלופות שסומנו כחלופות המתאימות ביותר נמצאת בעמק חפר ונקראת "חלופת בית הלוי".

                               לחצו על התמונה כדי לצפות בסרטון על הסכנה לסביבת המחיה
                               של השקנאים בארץ במידה ויוקם שדה תעופה בעמק חפר:ראש מטה המאבק בעמק חפר, עופר כהן, טען בפני חברי הוועדה כי בהיות מועצת עמק חפר הרשות היחידה בארץ המשתרעת מהים ועד לקו הירוק הרי כל תשתיות המדינה חורצות אותה. לכל אלה נוסף מתקן הגז שעמק חפר הוא אחד משתי הרשויות בה מתוכנן לקום מתקן כזה, וכעת מדברים על שדה תעופה.

עוד טען כהן כי במידה ותיבחר חלופה זאת יחוסל המסדרון האווירי של אלפי שקנאים וציפורים נודדות אחרות המנצלים אותו למעבר, וזאת בזכות מאגרי המים המרובים באזור בהם הם נחים ממעופם, וכי בחיסולו של מסדרון זה יגיעו אל בריכות הדגים והשדות שם הם אינם רצויים בעקבות הנזקים העצומים שהם גורמים.
 
עוד הדגיש כהן כי האזור המדובר עתיר חקלאות אינטנסיבית כולל לולים ורפת ענקית, שיחוסלו בעקבות הרעש שיגרמו הנחיתות וההמראות ובכך תיפגע פרנסתם של חקלאים רבים וייפגע ערך החקלאות אותו מטפחת ועליו שומרת המועצה.
 
יו"ר ועד חניאל, רן ברנר, הציג סרט קצר שהמחיש לחברי הוועדה את עוצמת וכמות השקנאים המוצאים מחייתם באזור בעונות המתאימות. עוד טען כי המסלול האווירי של המטוסים בהמריאם ובנחיתתם עובר מעל הרחוב הראשי של יישובו והביע תמיהה איך המתכננים מרשים לעצמם להגיש תכנון שכזה מבלי לקחת בחשבון את תוצאתו.

עו"ד חגי אשלגי מכפר מונאש התייחס אף הוא לנושא הציפורים וטען כי זה פיקדון שעלינו לשמור עליו ולא לחסלו בהינף החלטה שרירותית. גם נציג רשות הטבע והגנים בות"ל תמך בעמדת המועצה וגיבה אותה.
 
קודם להתכנסות הוועדה הוציא ראש המועצה האזורית עמק חפר, רני אידן, מכתב ליו"ר הוועדה לתשתיות לאומיות, אביגדור יצחקי בו כתב: "בעקבות מידע שהגיע אל המועצה האזורית עמק חפר לאחרונה, ערכנו בירור שבו הסתבר לנו כי קיימת חלופה נוספת להקמת שדה תעופה בסמוך למושב בית הלוי (בנוסף לשלוש החלופות הידועות לנו בעמק חפר). עוד הסתבר לנו, כי במהלך התהליך קיבל המתכנן הוראה שלא לשתף את המועצה במידע לגבי חלופה זאת.
 
ברצוני למחות על כך בתוקף! במשך התהליך כולו אנו לא מעודכנים באופן רשמי לגבי החלופות להקמת שדה תעופה בעמק חפר, וניזונים מרסיסי מידע בלבד, הנובעים מבירורים  ו"חיקורים" שלנו בנושא. כך, גם הגילוי אודות חלופת בית הלוי הגיע אלינו באקראי, רק בימים האחרונים, דבר שאינו מותיר לנו זמן להיערך כראוי ולהציג את עמדתנו בקונגרס שיתקיים ב-17 בנובמבר בות"ל.
 
מיותר לציין כי אנו מתנגדים באופן נחרץ להקמת שדה תעופה בעמק חפר, משום שהדבר יפגע קשות באיכות החיים של התושבים. שדה תעופה בסמוך לבית הלוי, כמו גם החלופות האחרות בעמק חפר, יפגע בשטחים פתוחים, בחקלאות ובטבע ויגרום לזיהום אוויר, מפגעי רעש ועומסי תנועה.
 
עמדת המועצה היא כי אין להיענות לבקשה זו ואנו נעשה ככל שביכולתנו להתנגד לה ולסכל אותה, ולשם כך אנו פועלים ומכינים חוות דעת מקצועית ומנומקת אשר תוצג בישיבה. כולי תקווה כי המשך התהליך ייעשה בצורה שקופה והוגנת יותר".
 
יודגש כי המועצה ממשיכה בפעילותה לסיכול בחירת האתר החלופי בעמק חפר ולשם כך הוקם מטה מאבק בראשו עומד כאמור מזכיר כפר ויתקין ונציגה במליאה, עופר כהן, כשאלון הימן, מנכ"ל החברה הכלכלית לפיתוח עמק חפר, מרכז את פעילות  המטה, אליו גויסו אנשי ציבור מהיישובים הסמוכים לאתרים הנבחנים וכן אנשי מקצוע מהשורה הראשונה בתחומי התעופה, ההיבטים הסביבתיים והתכנוניים.  
 
המועצה פועלת במספר מישורים והם: עדכון הישובים והתושבים הקרובים לאתרים אלה,  פגישה  בנושא עם  נציגי יישובים שעלולים להיות מושפעים מכך, בניית תשתית למחאה ציבורית יחד עם הישובים והתושבים ומעקב צמוד אחר תהליך קבלת ההחלטות בכדי לקבוע מתי וכיצד לפעול במישור הציבורי. כמו כן נמשך תהליך איסוף הנתונים והטיעונים  לסיכול החלופות והכנת תיקים ייעודיים בהם ניתן יהיה להשתמש בהמשך.