עודכן בתאריך 20.01.2022

מבוא/דבר הארגון

מועצה אזורית עמק חפר פועלת ומקדמת את נושא הנגישות בליווי עמותת נגישות ישראל. תושבים עם מוגבלות הנם תושבים שווי זכויות, הזכאים ליהנות מנגישות מלאה לנכסי ולשירותי המועצה. 
אנו פועלים על פי המוגדר בחקיקת הנגישות: נכסינו מונגשים בהדרגה כמוגדר בתקנות הנגישות. כמו כן, נושאים בתחום נגישות השירות מבוצעים בלוח זמנים המוגדר בתקנות נגישות לשירות.
מטרתו של חלק זה באתר ליידע אותך כיצד ניתן ליהנות מהסדרי הנגישות של המועצה. מטרתנו לאפשר לכל אדם עם או בלי מוגבלות שירות שוויוני ונגיש.
במידה ויש לך שאלות או הצעות לשיפור נשמח לקבל את פנייתך ולסייע.

נגישות אתר האינטרנט

אתר זה עומד בדרישות תקנות שיוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמות נגישות לשירות), התשע"ג 2013.
התאמות הנגישות באינטרנט מאפשרות לאנשים עם מוגבלויות שונות כגון אנשים עם עיוורון ולקויות ראייה, אנשים עם מוגבלות פיזית המתקשים להפעיל את ידיהם, אנשים עם מוגבלויות קוגניטיביות כגון דיסלקציה והפרעות קשב וריכוז, אנשים עם מוגבלות שמיעה ואנשים עם מוגבלויות אחרות, לעשות שימוש אפקטיבי בשירותים ובמידע המוצעים באתר.
התאמות הנגישות באתר המועצה בוצעו עפ"י המלצות התקן הישראלי (ת"י 5568) לנגישות תכנים באינטרנט ברמת AA ומסמך WCAG2.0 הבינלאומי. לצד זאת, אנו ממשיכים כל העת במאמצים לשמר ולשפר את נגישות האתר ככל הצורך, כחלק ממחויבותנו לאפשר שימוש בו עבור כלל האוכלוסייה כולל אנשים עם מוגבלויות.
תקינה- האתר נתמך ע"י הדפדפנים נפוצים, בגרסתם העדכנית ביותר ולשימוש בטלפון הסלולרי. 
מבנה- מבנה האתר מושתת על ניווט נוח וברור ותפריטים הבנויים באמצעות רשימות המאפשרים התמצאות קלה, פשוטה ומהירה.
תוכן- המועצה פועלת לכתיבת התכנים בצורה פשוטה, ברורה ונהירה.
הגדלת התצוגה באתר- גולשים המתקשים בראייה ומעוניינים להגדיל את התצוגה באתר יכולים לעשות זאת ע"י לחיצה בו זמנית על המקשים Ctrl"" ו "+" (קונטרול ופלוס). כל לחיצה על צמד המקשים האלו תגדיל את התצוגה ב-10%. כדי להקטין את התצוגה יש ללחוץ בו זמנית על המקשים Ctrl"" ו "-" (קונטרול ומינוס).
הפעלת האתר באמצעות מקלדת- גולשים המתקשים בהפעלת עכבר יכולים לגלוש באתר באמצעות מקלדת. לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר בין הקישורים השונים בעמוד. לחיצה על Enter תפעיל את הקישור המסומן ו- Esc ליציאה מתפריטים וחלונות.
תמיכה בטכנולוגיות מסייעות- אתר זה הינו אתר נגיש המותאם לצפייה גם לאנשים עם מוגבלות ומאפשר תמיכה בתוכנת קריאת מסך. כדי לוודא את נגישות תוכן האתר, האתר נבדק בתוכנת קורא מסך NVDA.

הדרכות שירות לעובדים 

הצוות שלנו עובר הדרכות כיצד לספק שירות לקוחות נגיש.

הנגשת המוקד הטלפוני

המוקדים הטלפונים הונגשו באופן הבא: ההקלטות הינן ללא מוזיקת רקע, בקצב אטי ובשפה פשוטה. במידה ויש קושי בתקשורת טלפונית, ניתן להיעזר בחלופות הבאות:
טלפון מוקד - וכלל מחלקות המועצה: 9875*
חלופות- אימייל-[email protected]

האפליקציה של מועצה אזורית עמק חפר

מאפשרת גם תקשורת בכתב, גם התקשרות טלפונית ישירה וגם לחצן חירום.

רכז נגישות

למועצה רכז נגישות, אשר עבר הכשרה מתאימה. ניתן לפנות אליו בכל בעיה, שאלה או הצעה בתחום זה.