בחודש נובמבר תיפתח, במסגרת פעילות התחנה לטיפול משפחתי וזוגי של המועצה האזורית, קבוצה חדשה לתמיכה בהורים על פי גישת אדלר. הקבוצה מהווה המשך לשתי קבוצות הורים שפעלו בשנה החולפת, התגבשו עם הזמן ונחלו הצלחה רבה. את הקבוצות הובילו משה עוזי וליהי שמעי-רגב, מנחים מוסמכים בגישת אדלר, והשניים צפויים להנחות גם את הקבוצה החדשה. 

אל הקבוצות שפעלו בשנה החולפת הגיעו הורים לילדים עד גיל 10, מיישובי המועצה. הורים אלו סיפרו על רצונם לשנות דברים בביתם, מתוך אמונה לשנות דברים, לשפר את היחסים וליצור אווירה טובה יותר במשפחה. יחד עמם למדנו, העמקנו, שוחחנו וחווינו בקבוצות אינטימיות את התיאוריה האדלריאנית.

במהלך המפגשים דיברנו על החזון ההורי, אילו ערכים חשובים לנו שיהיו בבית ואילו פחות, למדנו עידוד מהו והתנסינו בכלי נפלא ושימושי - "תיאום ציפיות" עם הילדים שלנו. כמו כן בדקנו את הגבולות והחוקים הקיימים בבית ובחנו אם אנחנו שלמים איתם. חווינו שיתופים משמעותיים על יחסים בין אחים, על האווירה בבית והתקשורת בין ההורים.

דיברנו גם על כלים וחלופות לעונשים, למדנו מהי הקשבה, אמפתיה וחמלה. התנסינו בתרגילים חווייתיים שמתוכם צמחה למידה משמעותית על ההורות שלנו ובעיקר - העמקנו בחשיבה איך אפשר לתקשר בצורה מכבדת עם הילדים שלנו.

המשתתפים סיכמו את המפגשים כמהלך ששינה את חייהם. 

קבוצת הורים

"אתמול סיימתי מסע בן שלושה חודשים להורות שלי!", כתבה אחת האמהות. "חוויה מעצימה שחיזקה את המשפחה ואותי כאמא, חיזקה את הדרך והראתה לי איך לעשות את מה שאני חולמת, ואיך לתת לילדים את כל שפיללתי בדרך של שוויון, הערכה וקבלת השונה... המנחים האירו את עיניי וחידדו את כל מה שכבר היה שם בנשמה ופשוט לא ידע איך לצאת... אני ממליצה לכל משפחה לעבור את החוויה המעצימה הזאת".

במפגש הסיום העידו משתתפים נוספים על החוויות שעברו בקבוצה. "למדתי להקשיב לאחר, מערכת היחסים עם הבן שלי השתפרה מאוד", סיפר אחד ההורים. משתתף אחר אמר: "אני חושב הרבה לפני שאני פועל - זה הופך אותי ליותר סבלני".

הקבוצה הבאה תיפתח ב-16 בנובמבר בשעה 20:30 ב"מרכז הנוער" בבניין המשטרה. הסדנה תכלול 14 מפגשים חווייתיים בכל יום רביעי.

לפרטים נוספים ניתן לפנות אל משה עוזי, טל' 050-5872634, או ליהי שמעי-רגב, טל' 050-7372137. נשמח לראותכם.

"כי בחיים הכל יחסים" (א. אדלר)