מעבר לאופק - אקדמיה פוגשת קהילה


המחלקה למדעי ההתנהגות – המרכז האקדמי רופין והמועצה האזורית עמק חפר שמחים להזמין את תושבי עמק חפר והסביבה לסדרת הרצאות: בואו לשמוע על ההתנהגות האנושית בשלל גווניה  ועל השאלות הגדולות בפסיכולוגיה, בסוציולוגיה ובאנתרופולוגיה, מהמרצים והחוקרים המובילים של המחלקה למדעי ההתנהגות ברופין.

קמפוס רופין בימי שלישי מהשעה 20:00


שתי ההרצאות האחרונות:

6.6.2017 

פונדקאות כחול לבן
מבט אנתרופולוגי על חוויותיהן של נשים בתהליך הפונדקאות בישראל" -  ד"ר אלי תימן   
 

                           ד"ר אלי תימן 

איך מרגישות נשים פונדקאיות לשאת הריון עבור אישה אחרת?  ואיך מרגישה אותה אישה אחרת /מיועדת? מה חושבות הפונדקאיות על גופן ואיזה תהליך הן עוברות בתשעת ירחי הפונדקאות ולאחריהם?

ד"ר אלי תימן, אנתרופולוגית המתמחה בנושאים הקשורים להולדה וגוף, מרצה וחוקרת במחלקה למדעי ההתנהגות ברופין, תשתף אותנו במחקרה על ההתמודדות המורכבת של נשים פונדקאיות בישראל ושל האימהות המיועדות בעבורן מבוצע ההליך.
זרקור מיוחד יופנה אל מערכת היחסים המורכבת בין שתי הנשים שעומדות במרכזו של תהליך עוצמתי זה, המלווה ברגשות, מחשבות ורגעים אינטימיים שהן עוברות בינן לבין עצמן לפני במהלך ואחרי הלידה.

--------------------------------------------------------------------------

 27.6.2017
אל תלחיץ אותי!
גישות חדשות ומפתיעות להתמודדות עם לחץ" -  ד"ר יוסי לוי בלז 

                            ד"ר יוסי לוי בלז

לחץ מהווה אחד מגורמי הסיכון המשמעותיים ומהווה לאורך השנים כ"נאשם מרכזי" בבעיות בריאותיות שונות הגורמות לתמותה בעולם המערבי. עולם המדע, הרפואי והפסיכולוגי עסוק בניסיון להתמודד עם לחץ ולמגרו. אולם עד כה, ללא הועיל.

ד"ר יוסי לוי בלז, פסיכולוגי קליני, ראש המחלקה למדעי ההתנהגות וראש המרכז לחקר האובדנות והכאב הנפשי במרכז האקדמי רופין יאתגר את שומעיו  ויעלה את השאלה: האם מלחמה בלחץ היא בכלל הדרך הנכונה?  בהרצאה שהיא  האחרונה בסדרת  "מעבר לאופק",  ננסה להתבונן בתפקוד המוחי, הגופני והנפשי כפי שהוא נראה בחדר הטיפול, ונשמע על התערבות חדשניות לטיפול בלחץ ומצוקה לרבות מה קיים בצה"ל בנושא. 
 
המפגשים כוללים הרצאה, כיבוד קל ודיון מרכזי בנושא ההרצאה
המפגשים מתאימים לכלל הקהל הרחב: מבוגרים וצעירים הורים ובני נוער, משפחות ויחידים.
                             
40 ₪ להרצאה. 

לחצו להרשמה >>

ניתן לרכוש כרטיסים גם ב-09-8983890 Ruppin.plus@ruppin.ac.il

כל המרצים יופיעו בהתנדבות. כל ההכנסות יועברו למלגות הצטיינות לסטודנטים בני עמק חפר.