אקוונוס, חברה ישראלית המתמחה בטיהור שפכים בטכנולוגיה מתקדמת, משושנת העמקים בעמק חפר, נבחרה להשתתף באירוע יזמות בינלאומי בבית הלבן בנוכחות נשיא ארה"ב ברק אובמה. 
באירוע השתתפו החברות המבטיחות מכל העולם אשר להן פוטנציאל לעשות שינוי מהותי. 
צוות הבית הלבן בחר באקוונוס בשל ההשפעה הסביבתית החיובית שיש לטכנולוגיה שפיתחה. 
 
מנכ"ל החברה, אודי לשם, פעיל חברתי ביישובו שושנת העמקים, הוזמן עם חזרתו מארצות הברית לראש המועצה האזורית עמק חפר, רני אידן, שבירך אותו על ההישג. 
לשם סיפר לאידן על המפגש המרגש עם הנשיא אובמה. 
באשר לאקוונוס אמר כי החברה, פיתחה טכנולוגיה לטיהור שפכים באמצעות השימוש באצות בתהליך שמאפשר טיהור מי השפכים לרמה גבוהה תוך חסכון של 90% מהאנרגיה הנדרשת בתהליכים מקבילים. בנוסף, הטכנולוגיה מאפשרת הפקת אנרגיה חליפית ממי השפכים וכן ניצול האצות המשומשות לשם דישון, או כחומר גלם לפלסטיק מתכלה. תהליך טיהור השפכים של אקוונוס מייעל את התהליך, שכן הוא חוסך את הצורך להחדיר למים חמצן באמצעים מכאניים זוללי אנרגיה. האצה, שמשולבת בתהליך הטיהור, מחדירה למים את החמצן הנדרש לשם פירוק החומרים המזהמים.
 
החברה נוסדה ב-2011 ולאחר 4 שנים של מחקר ופיתוח, החלה בהתקנת המערכת ברחבי העולם. לחברה חוזים להתקנות ראשונות של המערכת בישראל, ארה״ב, אסיה ואפריקה. התהליך שפיתחה החברה מהווה שינוי תפיסתי במודל העסקי של טיהור שפכים, ואף עשוי להפוך את התהליך מהוצאה כספית למקור רווח.
 
במהלך הפגישה נענה לשם להצעת אידן להצטרף למשלחת של אנשי עסקים וחברות מעמק חפר ועוד,  שישתתפו בכנס ותערוכה בחרבין בירת היילונגיאנג בסין, החבל התאום של המועצה האזורית עמק חפר. מדובר באירוע שיתקיים בשנה הבאה ביוזמה משותפת לעמק חפר וממשלת היילונגיאנג, בהשתתפות משרד החוץ הישראלי בו ייחשפו החברות הישראליות לחברות ויזמים סיניים.