מועדון הכדורגל של בנות עמק חפר משתתף בפרויקט "מגן הכבוד: תקווה ישראלית בספורט". בימים אלה הולך מפעל זה וצובר תאוצה זאת לקראת אירוע השיא של המפעל – חלוקת "מגן הכבוד", על מסלוליו השונים, שיוענק בטקס חגיגי במעמד נשיא המדינה בתום עונת הכדורגל. 

"מגן הכבוד" הושק בבית הנשיא במרץ 2015 על ידי נשיא המדינה, במטרה לקדם עשייה ערכית-חינוכית במועדוני הכדורגל ולהיאבק באלימות ובגזענות במגרשים. המפעל פועל במסגרת שלושה מסלולים: מסלול ליגת העל, מסלול האוהדים והחל מעונת 2016/17 גם במסלול "הדור הבא" המיועד למחלקות הנוער והילדים שאינן משתייכות לליגת העל. 

"מגן הכבוד" הנו שותפות בין בית הנשיא, משרד התרבות והספורט, המועצה למניעת אלימות בספורט, ההתאחדות לכדורגל, מנהלת הליגות בכדורגל, הטוטו ועמותת ערכים בספורט. 
במפגש האחרון שהתקיים בנושא בבית הנשיא ייצגו את המועצה אירית אברהמי, מנהלת מועדון הכדורגל בנות והאחראית על המיזם, סגן ראש המועצה ומחזיק תיק הספורט אלדד שלם ומנהל מחלקת הספורט פיליפ סימון.


מועדון הבנות בעמק חפר מורכב מקבוצת נערות גילים 14-18, קבוצת ילדות גילים 10-14 ו3 קבוצות טרומיות גילים 8-10. האימונים של קבוצות הנערות והילדות מתקיימים בגבעת חיים, ואימוני הקבוצות הטרומיות מתקיימות ב-3 מוקדים: ויתקין, גבעת חיים איחוד ובת חפר. 

בימים אלו התבקש כל מועדון כדורגל להכין תוכנית עבודה שנתית העוסקת בעשייה הערכית-חינוכית של המועדון ובפעולות הננקטות במסגרת ההתמודדות עם האלימות והגזענות במגרשים.
מועדוני כדורגל הנשים המשתתפים בפרויקט דיווחו, כי כמעט ואינם מתמודדים מול אלימות וגזענות במגרשים. על כן הושם דגש נוסף בפעילות על סוגית תמיכת ההורים בקריירה של בתם הכדורגלנית ושיתופם בנעשה במועדון.
כל מועדון הקצה נציג\ת "מגן הכבוד" העוברים הכשרה וסדנאות בנושאים אלו. בסוף עונת הכדורגל יציגו המועדונים את הפעולות והעשייה שקיימו במהלך השנה, כשהמועדונים הבולטים בעשייתם יקבלו את "מגן הכבוד" מידי נשיא המדינה.