בית העם ההיסטורי בכפר ויתקין ישופץ ויוכשר למטרות חינוכיות וקהילתיות.

בית עם זה נכנס לספרי ההיסטוריה בזכות ועידת מפא"י בשנת 1942, במהלכה הצליחו דוד בן גוריון וחברי הנהגה אחרים להעביר החלטה לחיסול הסיעות והגושים הפנימיים במפלגה. לפני כעשרים שנים ננטש המבנה ולא התקיימה בו כל פעילות.

 בעז איתן, רני אידן, אלדד שלם

משמאל לימין: בעז איתן, ראש המועצה רני אידן וסגן ראש המועצה אלדד שלם

שיפוץ בית העם התאפשר הודות לתרומתם הנדיבה של תושבי חופית, טלי ובעז איתן, הבעלים של חברת קיו קור מדיקל.

עלות השיפוץ תעמוד על 11 מיליון ₪ והתקציב מתחלק בין המשפחה התורמת, המועצה האזורית עמק חפר והיישובים באשכול: חופית, כפר ויתקין,אגודת כפר ויתקין, בית חירות, בית ינאי, ביתן אהרון, גבעת שפירא ובת חן.

במסגרת השיפוצים יוכשר האולם המרכזי להצגות ומופעים. עוד ייבנו מרחב מוגן ומבנה שירותים ובית קפה שישמש את באי המקום. בית העם יופעל ע"י המרכז הקהילתי של המועצה כאשר בשעות הבוקר הוא ישמש את תלמידי בית הספר היסודי בכפר ויתקין.

מבנה בית העם ההיסטורי בכפר ויתקין
מבנה בית העם ההיסטורי בכפר ויתקין
למשפחה התורמת קשר ארוך שנים באזור. בעז איתן למד בבית הספר היסודי בכפר ויתקין, ואף סיפר במהלך טקס הענקת התרומה כי בהיותו ילד צפה בהצגות שהוצגו בבית העם. עוד ציין כי הוא שמח שניתנה לו ההזדמנות לתרום למתקן קהילתי כל כך חשוב כך שנכדיו החיים בשכנות יוכלו ליהנות ממנו כפי שהוא נהנה בילדותו.

לראש המועצה, רני אידן, שהודה מעומק הלב למשפחה על התרומה, זיכרונות נוסטלגיים מהמקום, ששימש גם בעבורו מקום בילוי. אידן הביע שמחה על שבית העם יחזור לימי גדולתו במתכונת משודרגת ועכשווית, תוך שמירת צורתו המקורית. בטקס החתימה השתתפו עוד סגן ראש המועצה, אלדד שלם, גזבר המועצה, מנשה דוד ונציג התורמים.