"דיון בתוכנית תמ"ל 1010 - עין התכלת במנותק מתוכנית חבצלת השרון הצמודה לה היא עוול תכנוני שלא יעלה על הדעת. מדובר בעוד 4,000 יחידות דיור שלא נבדק בכלל אם יש היתכנות להקמתן. איזו מן שיטה זאת? קודם קובעים מספר יחידות דיור ואחר כך אונסים את השטח לעכל אותן?" – דברים אלה אמר ראש המועצה האזורית עמק חפר, רני אידן בישיבת הותמ"ל, הוועדה לקידום מתחמי בניה מועדפים שהוקמה במסגרת מאמצי הממשלה להגדיל את היצע יחידות הדיור ובכך להוריד את מחירי הדיור.
ישיבה
 
עוד אמר אידן:  "זאת דרך שגויה. עליכם קודם כל לבחון את המגבלות התכנוניות ורק אז לייצר חשיבה מחדש. כבר היום התשתיות באזור לא יכולות לשאת את הבתים הקיימים. אני קורא לך,בינת שוורץ, לא להסכים לתוכנית הזאת.״
 
מדובר בתוכנית בינוי תמ"ל 1010- עין התכלת הסמוכה ליישובי עמק חפר: אביחיל, שושנת העמקים, חבצלת השרון, צוקי ים. על פי התוכנית אמורות להיבנות כ-750 יח"ד ועוד 300 יחידות דיור מיוחד בסמוך לשושנת העמקים. הבנייה היא בנייה במרקם עירוני בין שכונת  עין התכלת שבנתניה לבין היישוב שושנת העמקים שבעמק חפר.
 
את הישיבה ניהלה מנהלת מינהל התכנון, בינת שוורץ, והשתתפו בה חברי הותמ״ל, מהנדס העיר נתניה' נציגי ארבעת היישובים חבצלת השרון, צוקי ים, שושנת העמקים ואביחיל ותושבים מאותם יישובים אשר הגיעו להביע את מחאתם.  לצידם ישבו תושבים  נציגי שכונת עין התכלת וקריית צאנז בנתניה המתנגדים אף הם לתוכנית. 
 
במהלך הישיבה הציג חבר הנהלת המועצה עו"ד חיזקי סיבק מאביחיל את ההתנגדות לתוכנית בהיבט התחבורתי והחיבור לעיר נתניה ויוסי רור יו״ר שושנת העמקים, איתי לוין יו״ר חבצלת  השרון ונחי הייפלר נציג המליאה מצוקי ים הביעו את מחאת יישוביהם והעלו  את הסוגיות התכנוניות המשפיעות על יישוביהם כתוצאה מתוכניות אלו.