הונחה אבן פינה למרפאה אזורית של הכללית בקיבוץ גבעת חיים איחוד, שתשרת את הישובים: חרב לאת, חיבת ציון, כפר חוגלה, גבעת חיים איחוד, גבעת חיים מאוחד, עין החורש, המעפיל, אחיטוב, גן יאשיה ואמץ.
 
המרפאה, שבנייתה אמורה להסתיים בעוד כ – 7 חודשים, תפעל שישה ימים בשבוע ויינתנו בה שירותי רפואת משפחה, רפואת ילדים, תחנה לטיפול באם ובילד, מגוון שירותי רפואה מקצועית, בית מרקחת של הכללית ובית מרקחת עצמאי.
 
ראש המועצה האזורית עמק חפר, רני אידן, שיזם את הקמת המרפאה, אמר כי במועצה מוקמות מרפאות אזוריות בהתאם לתוכנית האסטרטגית של המועצה, בשיתוף התושבים ומעורבותם בזמן ההקמה ולאחריה. כן הוסיף כי המרפאה החדשה תשדרג את שירותי הבריאות לתושבים, תעניק רפואה מתקדמת ומודרנית ותשפר את היקף השירותים וזמינותם. עוד הודה אידן להנהלת הכללית על שנענו לפנייתו להקמת המרפאה .
 
מנהלת מחוז שרון - שומרון בכללית, ציפי שדה, שיבחה את שיתוף הפעולה הפורה בין המועצה לכללית והדגישה כי הכללית מתאימה את עצמה לצרכים המשתנים של התושבים בהתיישבות העובדת. 
 
נשאו דברים סגן ראש המועצה, אלדד שלם ויו"ר הקהילה בגבעת חיים איחוד ברוך גושן. הנחתה את הטקס מנהלת מדור בריאות במועצה, גלוריה רוט, שפעלה ללא לאות להקמת המרפאה.
 
המרפאה האזורית ממוקמת במתחם שירותים שייבנה במקום ובו בית קפה ובתי מסחר שונים. זאת במסגרת תפיסת המועצה לשלב את המרפאות האזוריות במתחמים לרווחת התושבים, דבר שמתאים גם למדיניות הכללית.