כאלפיים בני נוער מיישובי מזרח עמק חפר השתמשו במהלך הקיץ בהסעות שארגנה המועצה לחופי הרחצה.

ראש המועצה האזורית עמק חפר, רני אידן, נענה ליוזמה של יישובים במזרח העמק והנחה את הגורמים הרלבנטיים לארגן הסעות בתקופת החופש הגדול לבני נוער אל חופי הרחצה של המועצה, במימון משותף למועצה וליישובים ובהשתתפות בני הנוער. מארגני ההיסעים מדווחים על כאלפיים בני נוער שניצלו את השירות.

חוף בית ינאי

הכל החל בפנייתה של חברת הנהלת המועצה, עו"ד הדס מדליה מבארותיים לראש המועצה בנושא. מדובר בהסעות שפעלו בחודשי הקיץ החל מתום שנת הלימודים ועד סיום החופש הגדול בימי שלישי וחמישי מהישובים בארותיים, עולש, בורגתה וחניאל לחופי הים מכמורת ובית ינאי ובחזרה. 

לדברי ראש המועצה הדתית ויו"ר ועד עולש, יאיר בטיטו, שלקח על עצמו את ארגון ההסעות ביישובים אלה, נסעו בכל הסעה בין -35-50 בני נוער מכל ארבעת הישובים.

אל הפרויקט הצטרף היישוב בת חפר באמצע חודש יולי, כאשר מיכל יהודאי (פוקס) חברת וועדת הנוער ביישוב נטלה על עצמה את הטיפול בנושא, פנתה לראש המועצה שאישר, וארגנה באופן מיידי הסעות מבת חפר. בתחילה בימים שלישי וחמישי ובהמשך גם בימי ראשון, באוטובוסים ובהם בין 50 ל 75 בני נוער בכל יום, כאשר היא דואגת לגולשים מביניהם שיאפשרו להם לעלות לאוטובוסים עם הגלשנים.

 יוזמי ומארגני ההיסעים ביישובים  מציינים שפרויקט זה נתן שקט נפשי להורים והפך לבני הנוער את החופשה לחווייתית מתמיד, עוד מודים שניהם לראש המועצה שהרים ללא היסוס את הכפפה ואישר מימון לפרויקט.
בקרב בני הנוער שניצלו את קווי הקיץ הייתה התלהבות רבה מהיוזמה כפי שבאה לידי ביטוי ברשתות החברתיות והם מבקשים שהיא תימשך גם בקיץ הבא.