המועצה האזורית עמק חפר קיימה כנס הכנה לפרישה במסגרת מרכז ההכוון לתושבי המועצה הנמצאים בתהליכי יציאה לפנסיה. זאת, בשיתוף אש"ל - ג'וינט, נציגי המשרד לשוויון חברתי, נציגי המוסד לביטוח לאומי, מחלקת המתנדבים של מועצת עמק חפר ונציגי מכון שיפור.

רני אידן נואם בכנס

בתחילת המפגש קיבלו עשרות המשתתפים מידע במוקדים שהוכנו במקום בנושאי ביטוח לאומי, התנדבות, תעסוקה ועוד. במהלך הכנס ניתנו הרצאות במגוון נושאים כגון חשיבות תכנון הפרישה, סוגיות מרכזיות בחיסכון הפנסיוני, קצבאות זקנה, ביטוח לאומי  וסוגיות מנטליות בפרישה.

ראש המועצה האזורית עמק חפר, רני אידן, הדגיש בדברי ברכתו כי מרכז ההכוון הינו תוצר של תוכנית אב שנעשתה על ידי המועצה בשיתוף התושבים, וכי המרכז אמור לסייע ולהכווין על פי הצרכים  על מנת לאפשר חיים איכותיים ופעילים יותר לפורשים. מנכ"ל אש"ל, יוסי היינמן, ציין כי רני אידן הוא ראש המועצה הראשון בארץ שהרים את הכפפה ומועצת עמק חפר הראשונה לצאת בפיילוט של הקמת מרכז הכוון. עוד נשאה דברים ראש תחום תעסוקה ודיור במשרד לשוויון חברתי, יפית בר.

קהל משתתפים בכנס

מרכז ההכוון  הוקם על מנת לסייע בהכנה לפרישה והערכות נכונה לקראת היציאה לגמלאות, סיוע ביצירת סדר יום משמעותי לפרק החיים החדש על ידי אורח חיים בריא, תעסוקה ופנאי, התנדבות  ועוד.

בכנס הודגש  כי הפנייה למרכז ההכוון מיועדת לכלל הגילאים היות וההתייחסות אינה לגיל אלא למצב בחיים בו אנו נמצאים והשינוי אליו שואפים.

ממרכז ההכוון מוסרים כי כבר שוקדים על אפשרות לסדנאות המשך וממליצים לעקוב אחרי הפרסומים.  לבאי הכנס נשלח לינק למשוב שיהווה בסיס להכנת הכנסים  והסדנאות הבאות.

לפניות, תמי סלוצקי: 0505351606