כ – 250 הורים וילדים מעמק חפר כשלצידם ראש המועצה האזורית, רני אידן ומנהלת אגף החינוך במועצה, חינה קורן, הפגינו בצומת משמר השרון נגד משרד החינוך בדרישה למצוא פתרונות מיידים להקטנת הצפיפות בכיתות. בנוסף, הושבתו בתי הספר היסודיים בעמק חפר וזאת ביחד עם רשויות רבות אחרות בכל רחבי הארץ.
 
הילדים המפגינים הניפו שלטים שבהם נכתב: " צפיפות גורמת לאלימות", "כיתות גדולות=בעיות גדולות" ועוד. 
 
במסמך שהוציא ועד ההורים המרכזי בעמק חפר לקראת ההפגנה והשביתה נכתב:
 
"כולכם ערים למאבק הארצי שמובילים לאחרונה ועדי ההורים במטרה להשיג פתרון לבעיית הצפיפות בכיתות. אנו מתמודדים עם הבעיה הזו בכל הכלים - המוגבלים - שעומדים לרשותנו ותוך רתימת המועצה האזורית למציאת פתרונות. אנו עושים כל שניתן ברמה המקומית ובכלל זה קבלת התחיבות לתקצוב ותגבור מראש המועצה האזורית בעמק חפר, רני אידן. בנוסף, אנו לוחצים לפתיחת בית ספר חדש במעברות, שישמש את כל ילדי העמק ויהווה כלי לויסות הצפיפות בכיתות. בשלב זה, ניתנה תשובה שלילית ממשרד החינוך לפתיחת בית הספר, אולם יזמי בית הספר יחד עם ראש המועצה, ובגיבוי שלנו, מנסים להפוך את ההחלטה במטרה לפתוח את בית הספר כבר בשנת הלימודים הקרובה.
 
עם זאת, מבחינה חוקית, ידיו של ראש המועצה כבולות על ידי האיסור שהוציא משרד החינוך על פתיחת כיתות לא תקניות. כיוון שכך, החלטנו להקצין את המאבק ולהביאו לפתחו של משרד החינוך. זאת, בשיתוף פעולה ועל דעתם של כל ועדי ההורים של בתי הספר היסודיים בעמק חפר. 
 
לכן, יושבתו הלימודים ביום ראשון הקרוב (28.6) בכל בתי הספר היסודיים בעמק חפר, ובכללם בתי הספר ויתקין, בית יצחק, קדם, הראל, יובלים, משגב, שדות, אביחיל". 
 
ראש המועצה רני אידן: "במשך שנים אנחנו נותנים פתרונות יצירתיים להקטנת הצפיפות בכיתות בתקציב המועצה וזאת מתוך אמונה וידיעה שכך נכון לעשות. לא יעלה על הדעת שהמדינה תמנע מאיתנו לתת מענה במקום בו היא נכשלת".