מאות מתושבי עמק חפר הפגינו ביום ראשון השבוע במהלך סיור של הות"ל (הוועדה לתשתיות לאומיות) בחלופות המוצעות להקמת שדה תעופה חדש. 

הפגנה


חברי הוועדה, שהתקבלו בשיירה של טרקטורים שנשאו את הכרזות "לא יקום שדה תעופה בעמק חפר", הגיעו עד מרחק מטרים ספורים ממאות התושבים הזועמים, עשו פניית פרסה ועזבו את המקום. 

בין החלופות להקמת שדה תעופה חדש בהן סיירו אתמול חברי הות"ל מצויות  חלופות בית הלוי וגאולי תימן שבתחומי המועצה האזורית עמק חפר, כמו גם חלופות תנובות וחדרה מזרח הסמוכות לישובי העמק. תושבי העמק, שנודע להם באקראי על הסיור, החליטו לקבל את פני חברי הוועדה במחאה נגד הקמת שדה תעופה בעמק חפר ובסביבותיו. 

בהפגנה השתתפו מאות מתושבי העמק כולל ילדים ובני נוער, יחד עם טרקטורים, ושלטי מחאה.  
תושבי עמק חפר זועמים על החלטת הות"ל לכלול את השטחים הירוקים ומרחבי נדידת הציפורים בשמי העמק, בין החלופות להקמת שדה תעופה אזרחי חדש.
 

תמונת מפגינות


חגי אשלגי, ראש מטה התושבים למאבק נגד שדה תעופה בעמק חפר ובסביבותיו: "מדהים לגלות את מידת השבריריות של חברי הות"ל משמיעת מחאה לגיטימית של כמה מאות תושבים, שעה שהם עצמם רוצים לקרוע לגזרים את הקרקע, הטבע והשמיים סביבנו ומעלינו עם דחפורים, מכבשים ועשרות אלפי טיסות. אנחנו נמשיך לעמוד על משמר הטבע האחרון במרכז הארץ, על אגמי הציפורים בהם אנחנו מארחים כל שנה מאות אלפי ישראלים ועשרות אלפי עופות נודדים, ועל מרחבי הטבע והירוק סביב נחל אלכסנדר. אף אחד לא יהרוס את המקום הזה. לא יקום שדה תעופה בעמק חפר!".