נקודת זינוק במירוץ
כ - 800  רצים, רובם המכריע ספורטאים מהמושבים והקיבוצים של המועצה,  השתתפו במרוץ עמק חפר לזכרו של רז גוטרמן,  מרוץ המשך למרוץ רז גוטרמן שהתקיים בקיבוץ העוגן במשך שנים רבות ומשך אליו אלפי רצים.
 
רז גוטרמן ז"ל, לוחם סיירת גולני, נפל במלחמת לבנון בקרב על הבופור. רז, חבר קיבוץ העוגן היה ספורטאי מצטיין, הגיע להישגים מרשימים במיוחד והשתתף בתחרויות בארץ וחו"ל.
 
מזה מספר שנים חידשה המועצה האזורית עמק חפר את מסורת מרוץ זה.
 
לרצים הוכנו שלושה מסלולים למרחקים 10, 5 ו – 2 ק"מ לאורך הטיילת של נחל אלכסנדר, עד לקצהו הדרום מזרחי של יער חדרה כשנקודת הזינוק הייתה בפארק איטליה מול קיבוץ מעברות.
 
למקום הראשון הכללי ל- 10 ק"מ הגיע גואדה אגזה מהפועל עמק חפר בזמן של 00:33:36 ולמקום השני הגיע יהושע גרינשפון מאסא רופין עמק חפר בזמן של 00:35:31 ולמקום השלישי הגיע נווה פלג מ  RUN4IT.
 
בין הבנות, בלטה יובל גומא, אלופת ישראל הטרייה בטריאתלון לבוגרות שגמעה את המסלול ב-41:18 דק', אחריה הגיעה אירנה וינגרטיין מצורן ובמקום השלישי יהלי רוכל מאס"א רופין.
 
במרחק ל-5 ק"מ ניצח בין הבנים טחלואיני מלקה מהפועל עמק-חפר ובמקום השני עידו שביט.
 
הובילו את ארגון המרוץ מחלקת הספורט במועצה ביחד עם משפחת קלנר מקיבוץ העוגן ולמעלה מ - 50 מתנדבים מקיבוץ העוגן, קיבוץ מעברות ופנימיית נעורים שהעניקו למרוץ אווירה של משפחתיות ומקצוענות.  
 
המועדונים רבי המשתתפים במרוץ היו אס"א רופין עמק-חפר עם 94 רצים,  קבוצת הריצה המקומית RUN4IT עם 64 רצים וקבוצה צעירה עם 27 רצים – feet up.
 
טקס הסיום נערך במעמד סגן ראש המועצה האזורית עמק-חפר,  אלדד שלם ומנהל מחלקת הספורט במועצה, פיליפ סימון.