המועצה האזורית עמק חפר קיימה את אליפות אתלטיקה קלה לכיתות ה-ו ,  במסגרת מפעלי בתי-הספר היסודיים של מחלקת הספורט במועצה. התחרות נערכה בשיתוף צוות מקצועי מטעם אגודת האתלטיקה הפועל עמק-חפר, בתי-הספר וסטודנטים לחינוך גופני ממכללת זינמן, שבמכון וינגייט.
אטלטיקה קלה
 
באליפות השתתפו ילדות וילדים אשר נבחרו בקפידה על-ידי צוותי החינוך הגופני בבתי-הספר
. הנבחרות התאמנו במסגרת הלימודים לקראת התחרות והגיעו ערוכות ועם אמביציה רבה. את התוצאות היה ניתן לראות בתחרות עצמה. התחרות הייתה מאתגרת ומותחת! 
התחרות כללה את המקצועות: קפיצה לגובה, קפיצה למרחק, זריקת כדור, ריצת 60 מ', ריצת 600 מ' וריצת השליחים. ריצת השליחים חתמה את התחרות וחשפה בצורה מרהיבה ביותר את המאמץ המשותף וגאוות היחידה של כל בית-ספר. 
 
בניקוד הכולל לכיתות ו זכו במקום ה-3 בית-הספר "יובלים", במקום ה-2 בית-הספר "שדות" ובמקום ה-1 בית-ספר "ויתקין. בניקוד הכללי לכיתות ה זכו במקום ה-3 בית-הספר "משגב", במקום ה-2 בית-הספר "יובלים" ובמקום ה-1 בית-ספר "ויתקין. בניקוד הכולל של בתי-הספר (כיתות ה ו-ו) במקום ה-3 בית-הספר "שדות", במקום ה-2 בית-הספר "יובלים" ובמקום ה-1 והאיתן בית-ספר "ויתקין". 
 
במהלך התחרות, כחלק משגרת האימונים, החלה אימונה באצטדיון מרגריטה דורז'ון, מטילת כידון אולימפית אשר תייצג את ישראל באולימפיאדת ריו 2016. מרגריטה לקחה חלק בטקס הסיום ובאי התחרות זכו להיחשף לאתלטית מהטופ העולמי.
 
מפעלי הספורט חושפים את תרבות הספורט המושרשת למופת בדור העתיד על-ידי צוותי החינוך הגופני בבתי-הספר. רכז ענף האתלטיקה במחלקת הספורט, איגור תורגמן, מציין כי הניסיון החוויתי של הילדים במסגרת מפעלי בתי-הספר פותחת בפניהם את האפשרות להיחשף  מקרוב לענף. בנוסף, מדגיש את החשיבות הרבה בהיחשפות למתקן אימונים וצוות מקצועי ברמה הגבוהה ביותר בארץ. 
 
לאירוע הגיעו להביע תמיכתם והערכתם סגן ראש המועצה ויו"ר העמותה לקידום הספורט בעמק-חפר, אלדד שלם ומנהל העמותה ומחלקת הספורט, פיליפ סימון.