להלן מכתבו של ראש המועצה רני אידן בדבר המאבק להקים שדה תעופה בעמק חפר: 

‏כ"א כסלו, תשע"ז, ‏21 דצמבר, 2016

תושבים יקרים,
בתקופה האחרונה נודע לנו  כי בכוונת המדינה להעתיק את שדה התעופה מהרצליה לחלופה אחרת במרכז הארץ. נכון להיום קיימות שלוש חלופות רלוונטיות:
1. חלופת מועצת חוף השרון סמוך לחרוצים.
2. בשטחי עמק חפר, בסמוך למושב בית הלוי.
3. חלופת דרום-מזרח חדרה.
אמנם לא מדובר במטוסים סילונים אולם בתוך מספר שנים, יפעלו מתוכו כ-120 אלף טיסות מדי שנה. הפעילות הצפויה כוללת, בין היתר, הכשרות של בתי ספר לטיסה (מרובות המראות ונחיתות בתדירות גבוהה), גיחות צילום, טיסות פנאי ועוד. כמו כן, צפויה פעילות של מסוקים, הפעלה של 240 חניות לכלי טיס, מסלול המראות ונחיתות הנמתח מדרום לצפון ולאורך כ- 1.2 ק"מ,  ומשמעויות נוספות הנובעות מעצם הפעלתו של שדה תעופה.
למרות כל ניסיונותינו להשיג מידע המפרט במה מדובר, לצערנו אנו נתקלים באטימות וחוסר רצון מצד רשויות התכנון לשתף אותנו התושבים בהליך, לא בפרטים, לא בתכנון ולא בלוח הזמנים. 
לפי מיטב הבנתנו, אם תבחר חלופת עמק חפר, הדבר ישפיע לרעה על מספר רב של ישובים ועל ערכי טבע. מרחק שדה התעופה והרעש עלולים לפגוע באיכות חייהם של תושבי עמק חפר. בנוסף, נתיב הטיסה יפגע גם בתושבי כפר יונה אשר נמצאים לאורך מסלול ההמראות והנחיתות.
מעבר לפגיעה בתושבים, נהיה עדים לפגיעה בפנינת טבע חשובה במדינת ישראל בכלל ובעמק חפר בפרט. כבר מספר שנים שאנו משקיעים ומפתחים את אתר התיירות של מאגרי המים סמוך לבית הלוי וחניאל. בכל שנה אנו עדים לעשרות אלפי ציפורים בנתיבן דרומה וצפונה לפי עונות השנה. מדובר באחד המצפורים החשובים במדינה וכל בר דעת מבין שמצפור כזה לא יוכל להתקיים סמוך כל כך לשדה התעופה הן מההיבט של פגיעה במטוסים ובחיי אדם והן מההיבט של פגיעה בציפורים ובטבע.
אנו רואים  בעיכוב במסירת הפרטים על ידי וועדות התכנון, התנהלות שגויה ושערורייתית אשר אינה מתקבלת על הדעת ולכן אין בכוונתנו להמתין ולחכות. לאור המצב אליו נקלענו,  החלטתי   להקים מטה מאבק על מנת להוריד את חלופת עמק חפר מעל הפרק.  ביקשתי מעופר כהן, מזכיר וחבר מליאת המועצה כפר ויתקין, ואלון הימן, תושב כפר ידידיה ומנכ"ל החברה הכלכלית של המועצה לרכז את פעילות המטה. הקמנו צוות מקצועי הכולל משרד עורכי דין, מומחה לתעופה, מומחים לציפורים ולשמירת הטבע, משרד לובי וקשרי ממשל, משרד יחסי ציבור וקשרי עיתונות . כמו כן אנו נמצאים בקשר רציף עם החברה להגנת הטבע, רשות הטבע והגנים והמשרד להגנת הסביבה, אשר מתנגדים למהלך. אנו מתכוונים לבצע פעולות בשיתוף תושבי העמק וכפר יונה כדי להיאבק בתכנית. זאת לאחר שבשבועות האחרונים נפגשנו עם ראשי הוועדים של הישובים כדי לעדכן ולרתום אותם למשימה.
 
חברים יקרים , המאבק הזה, יתכן וימשך זמן רב. אנו נחושים בדרכנו ובהחלטתנו למנוע את הקמת שדה התעופה בשטחי העמק. לאחרונה סיימנו בהצלחה מאבק ארוך שנמשך מעל שנתיים נגד הכוונה להקים מתקן לניקוי גז סמוך לעין החורש ולמעפיל. אנו מזמינים את התושבים לקחת חלק ולספק לנו כל מידע שלדעתם יכול לסייע במאבק ובטוחים שאם נראה את אותה התגייסות של תושבים במקרה הזה, נוכל להוריד את חלופת עמק חפר מעל לסדר היום. אנו נמשיך להיאבק בכל כוחנו עד שננצח וכמובן שנמשיך לעדכן אתכם בכל התפתחות.
 
                                                                                                                       בברכה, 
                                                                                                                       רני אידן , ראש המועצה