המועצה האזורית עמק חפר ממשיכה להיות בין הרשויות המקומיות המובילות בארץ את נושא ההפרדה במקור והמיחזור ומסדירה בימים אלה את נושא פינוי הפסולת האלקטרונית ומוצרי החשמל. לצורך זה התקשרה עם חברת אקומיוניטי, המוכרת ומאושרת על ידי המשרד להגנת הסביבה.

פינוי פסולת

בטקס צנוע שהתקיים בכניסה לבניין המועצה הועברו מפתחות עגלת המיחזור המיוחדת ממנהל חברת אקומיוניטי צחי עין גל לידי ראש המועצה רני אידן.

השתתפו בטקס: סגן ראש המועצה אלדד שלם, מנהל אגף התפעול ששי  מגידו, מנהל האגף המוניציפאלי היוצא, יעקב כהן, מנהלת מחלקת איכות סביבה, תברואה וקיימות ענת בן דרור ורכזת המיחזור במועצה, שמרית בשן.

על פי הסדרי הפינוי שנקבעו מכשירים גדולים כגון מקרר, מכונת כביסה, מייבש, מדיח וטלוויזיה גדולה ניתן לפנות בשתי דרכים: במידה ורוכשים מכשיר חדש, החברה והמוביל דרכם נרכש המכשיר החדש מחויבים לפנות על חשבונם את המכשיר הישן מבית הקונה. במידה ולא מדובר במכשיר חדש, אלא רק פינוי מכשיר ישן ניתן להירשם במוקד המועצה  עבור שירות פינוי בתשלום של עד 180 ₪.

מכשירים קטנים ובינוניים כולל ציוד נלווה (כבלים, מטענים) כגון מיקרו, מחשב, תנור קטן, טלוויזיות לא גדולות ניתן יהיה לפנות לעגלת המיחזור אשר תעבור ביישובים ותעמוד לרשות כל קובץ יישובים, מספר ימים בכל רבעון. הודעה תפורסם לתושבים. פינוי הסוללות ימשיך להתבצע למיכל המוצב במרכזי ההפרדה למיחזור ביישובים.