במסגרת דיון שקיימו ראש המועצה האזורית עמק חפר רני אידן וראש עיריית כפר יונה אפי דרעי בבניין העירייה בכפר יונה, הוחלט על החרפת המאבק למניעת הקמת שדה התעופה אזרחי בשטחי המועצה האזורית עמק חפר. בכוונת הרשויות לשתף פעולה ולאגד את תושביהן להפגנות מחאה על צירי הכבישים המרכזיים באזור כנגד מהלך זה. 

                                   בתמונה: ראש המועצה רני אידן וראש עיריית כפר יונה אפי דרעי 

כזכור, בימים האחרונים נדונו בוועדות התכנון החלופות השונות להעתקת שדה התעופה בהרצליה, ואחת החלופות שעומדות על הפרק נמצאת בשטחה של עמק חפר בסמוך למושב בית הלוי. מדובר על הקמת שדה תעופה אזרחי שהיקף פעילותו נאמד בכ-120 אלף טיסות מדי שנה (כ-400 טיסות ליום), הכוללת פעילות בין היתר של הכשרות בתי ספר לטיסה, גיחות צילום, טיסות פנאי ועוד.  

לטענת ראשי הרשויות בכפר יונה ועמק חפר, הרעש הסביבתי שייווצר ממהלך זה עשוי לפגוע באיכות המגורים, באיכות החיים ובערך הדירות של כלל התושבים באזור. עוד הם מציינים כי החלופה המוצעת נשקלה מבלי לשמוע את עמדתם כמקובל במקרים אלו, ומבלי שנמסר לתושבים כל מידע בנושא.  

רני אידן, ראש מועצת עמק חפר: "אני מברך את ראש העיר כפר יונה על השותפות האמיצה למאבק כנגד הקמת שדה התעופה. כשליחי ציבור, אנו מבינים את החששות של תושבינו, ומגויסים לפעול בכל הכוח נגד התוכנית ההרסנית להקמת שדה התעופה בשטחנו – שדה אשר יפגע ויסכן את חיי התושבים באזור".  

אפי דרעי, ראש העיר כפר יונה: "אנחנו לא נאפשר בשום אופן פגיעה באיכות החיים של תושבינו. הקמת שדה תעופה אזרחי בבית הלוי הוא אסון לכל תושבי האזור. ההשלכות של מהלך מסוכן זה מהוות מקור למטרדי רעש וסביבה, ועשויות להפוך את חייהם של התושבים לבלתי נסבלים. החלטנו על הקמת מטה מאבק משותף עם עמק חפר, כדי לפעול יחד לביטול חלופה זו ולהבטיח שאיכות חייהם של תושבי האזור לא תפגע".

בפגישה השתתפו מובילי מאבק נוספים משתי הרשויות.