משלחת פרלמנטרית רמת דרג מפרובינציית היילונגיאנג בסין, בראשות סגנית יו"ר קונגרס העם, פאו פנגהון, ובכירים נוספים התארחו במועצה האזורית עמק חפר.

 


המשלחת התקבלה במועצה על ידי ראש המועצה, רני אידן, שסקר את מערכת הקשרים עם היילונגיאנג שהחלו מאז שנת 2010 עד היום וציין את ההערכה הרבה של המועצה, המונה כ-40 אלף תושבים, על שהפרובינציה שמונה כ–40 מיליון תושבים בחרה בעמק חפר כבת בריתה. אידן אף פירט בפני סגנית יו"ר הקונגרס, לבקשתה, את שיטת הממשל והניהול בדגם המוניציפלי הנקרא מועצה אזורית.

סגנית היו"ר פנגהון ביטאה את התרשמותה מהנוף הירוק שנגלה לנגד עיניה בעמק חפר והדגישה כי הוא יודעת שאין זה מעשה של הטבע אלא עבודתם הקשה של חקלאי עמק חפר והמועצה, וביקשה ללמוד יותר על השיטות החקלאיות ושיטות ניהול מערכת המים במועצה. עוד אמרה כי מטרת הביקור היא להעמיק את קשרי הידידות בין הקהילות וקידומם של פרויקטים משותפים בחקלאות, איכות סביבה, תרבות ועוד.


המשלחת שמעה הסברים ממנכ"ל החברה הכלכלית בעמק חפר, אלון הימן, על המערך העסקי כלכלי של המועצה, ממנכ"ל אפיקי עמק חפר, צביקה גרבר, על נושא השבת מי הקולחין וממנהלת המחלקה לאיכות סביבה וקיימות, ענת בן דרור, על הפרדת פסולת למיחזור, נושא בו מצטיינת המועצה ומשמשת דגם לחיקוי בכל הארץ.

בהמשך נסעה המשלחת לקיבוץ גבעת חיים איחוד, שם קיבל את פניהם מזכיר הקיבוץ לשעבר, מונטי יגר, שסייר עמם בקיבוץ, הציג להם ישן מול חדש ואירח אותם בביתו כדי שיתרשמו מאורח החיים בקיבוץ.

משם נסעו לפארק האקולוגי של המועצה באפיקי עמק חפר, וקיבלו הסברים על פעילות המתקן לטיפול בבוצות חקלאיות, המשיכו לפארק אוטופיה בבחן ולבסוף ביקרו בחממת הייטק של תשובה במושב עולש.
ארגן את הסיור והביקור מנהל קשרי החוץ במועצה, ג'רר לפונד.