מועצה אזורית עמק חפר, באמצעות החברה הכלכלית, בשיתוף מרכז המועצות האזוריות ואיגוד התאגידים העירוניים יזמה וארגנה כנס מנכ"לים, ראשון מסוגו, של חברות כלכליות במועצות האזוריות, שהתקיים באולם מירון בבניין המועצה. לכנס הגיעו ראשי מועצות אזוריות ועשרות מנכ"לים.


כנס החברות הכלכליות


ראש המועצה האזורית עמק חפר, רני אידן: "האתגר של החברות הכלכליות במועצות האזוריות הוא לייצר אזורי תעסוקה שיגדילו את הכנסות המועצה, יספקו מקומות עבודה לתושבים ויפחיתו את היוממות. פניתי למשרד הפנים בבקשה שיסייעו לנו מבחינה רגולטורית לייצר שיתופי פעולה כלכליים עם עסקים כדי להביא עוד הכנסות לרשות. כמו כן, אנחנו שוקדים על פתרונות נוספים כמו הקמת מרכזי תעסוקה שיתופיים בסגנון 'we work' ועוד.

נשאו דברי ברכה מנכ"ל איגוד התאגידים העירוניים, יצחק בורבא יו"ר מרכז המועצות האזוריות וראש המועצה האזורית לב השרון, עמיר ריטוב ומנהל אגף בכיר לתאגידים עירוניים במשרד הפנים, דודי ספיר.

במסגרת הכנס נדונו נושאים המעסיקים את החברות הכלכליות: עו"ד שלמה ולדמן ממשרד ולדמן סומך, על מקומן של החברות הכלכליות ליד המועצות האזוריות בשלטון הדו רובדי; מנכ"ל "אורבניקס", איריס אפרת על מעורבות חכ"ל ביזום פיתוח כלכלי בישובים ברחבי המועצה; מנכ"ל ירו"ק  יזמות, רובוטיקה וקהילה, אלי ברק על פרויקט משותף למגזר הפרטי ולתאגיד של מועצה אזורית עמק חפר; מנכ"ל עלמא יעוץ אסטרטגי ופיננסי, ארז ימיני,  על האתגרים ופוטנציאל הפיתוח של חברות למים וביוב במועצות האזוריות; מנכ"ל חברה כלכלית רמת נגב, עוזי חבשוש, על יוזמות ופיתוח כלכלי בפריפריה, מנכ"ל פורטל  פרויקטים אקולוגיים; יוסי פורטל, על יזמות בתחום איכות הסביבה.

כן התקיים פאנל בנושא הזדמנויות למועצה האזורית באמצעות התאגיד העירוני, בהנחיית רות וסרמן מהחברה למשק וכלכלה של השלטון המקומי, ובהשתתפות דודי ספיר, מנהל אגף בכיר תאגידים עירוניים במשרד הפנים, יצחק בורבא ועו"ד מיכל רוזנבוים היועצת המשפטית של איגוד התאגידים העירוניים.