אופרת הילדים ברונדיבר עמדה במוקד אירוע יום הזיכרון לשואה ולגבורה שארגנה מועצה אזורית עמק חפר.

אופרת הילדים ברונדיבר

הפקה מיוחדת, מרגשת במיוחד, של אופרת הילדים מטרזינשטט – ברונדיבר, בהשתתפות מקהלות מורן והעפרוני, בניצוחם של נעמי פארן ותומר הישג, מרכז המוזיקה גבעת חיים מאוחד ונגנים, עמדה במוקד אירוע יום הזיכרון המסורתי לשואה ולגבורה שמקיימת מועצה אזורית עמק חפר.

האופרה ברונדיבר היא מהיצירות החשובות ביותר שהועלו בגטו טרזינשטט, 55 פעמים, ע"י מקהלה שהורכבה מילדי הגטו, שהרכבם הוחלף מעת לעת כאשר נלקחו למחנות ההשמדה. יצירה זאת מהווה סמל התקווה וניצחון הרוח על הנאצים בימי המלחמה והעניקה לילדים ששיחקו בה וצפו בה מעט שפיות במקום הבלתי אפשרי.

אופרת הילדים ברונדיבר

התרגשות רבה גרמו צבי כהן מקיבוץ מעברות, שהופיע באופרה המקורית כנגן מפוחית פה, וחנה דרורי מקיבוץ החותרים ששרה במקהלה המקורית, שעלו לבמה כל אחד בתורו וביצעו ביחד עם המקהלות קטע אותו ביצעו בגטו. הקהל הרב, שמילא עד אפס מקום את אולם עין החורש, מחא להם כפיים במשך זמן רב.

ראש המועצה, רני אידן, ריגש אף הוא את הקהל כאשר סיפר כי לא מכבר חזר מצ'כיה לאחר טיול שורשים שערך עם אמו, שורדת שואה ושורדת גטו טרזינשטט, לציון יום הולדתה ה-90. אידן סיפר איך צעד עם אמו הלוך ושוב על המדשאה במרכז הגטו שהליכה עליו באותה עת הייתה אסורה באיסור חמור כשהעונש הוא מוות. 
כיבד את האירוע בנוכחותו ונשא דברים שגריר צ'כיה בישראל איבו שוורץ. נשאה דברים מנכ"לית בית טרזין, תמי קינברג.
את ההפקה המיוחדת ליום השואה ביימה ליאור לוי, בוגרת מקהלת מורן אשר הופיעה בילדותה כילדה עם צוות האופרה ברונדיבר בגרמניה. הפיקו ג'רר לפונד ממרכז תיעוד ועדית אזוגי מהמרכז הקהילתי. הנחיה מוזיקלית – יאיר גורן.