הועדה הציבורית של ’פרס שרת התרבות והספורט הגב’ לימור לבנת’ הודיעה כי בקטגוריית 

קבלת פרס

’מועצות אזוריות’ יוענק השנה התשע"ה, פרס השרה, ל’מועצה האזורית עמק חפר’ על השקעתה והישגיה בתחום הספורט. השרה ח"כ לימור לבנת, אשר יזמה את הפרס, תעניק לראש המועצה רני אידן, פרס כספי בשווי 75 אלף שקלים בטקס חגיגי. 

בנימוקי השופטים  נקבע  כי המועצה האזורית עמק חפר, שזכתה במקום הראשון בתחום הספורט בקטגוריית  מועצות אזוריות, מצליחה שנים רבות להביא להישגים רבים בתחום הספורט ההישגי והתחרותי במגוון ענפי ספורט אשר אף מביאים כבוד רב למדינת ישראל. 

ביישובי המועצה האזורית עמק חפר  נערכים אירועי ספורט רבים תוך עידוד אורח חיים פעיל ובריא. מחלקת הספורט פועל לעידוד ותגמול הספורטאים אשר זוכים להישגים בזירה הבינלאומית. המועצה  קידמה תכנית אב לספורט ארוכת טווח תוך שימת דגש על ספורט נשים וקידום ספורט בקרב בני נוער וילדים. במסגרת זכייתה תקבל המועצה האזורית עמק חפר גם פרס כספי בסך 75 אלף שקל שינותבו לרווחת התושבים.

חבר השופטים בתחום הספורט  כלל את; אורלי פרומן, מנכ"לית משרד התרבות והספורט, רן בר סמנכ"ל משרד התרבות והספורט, עופר בוסתן, סגן ראש מינהל ספורט, טל ברודי – כדורסלן עבר, מיכל מנקס, נציגת השלטון המקומי ו-ורד בוסקילה, השייטת האולימפית לשעבר.

שרת התרבות והספורט הגב’ ח"כ לימור לבנת:  "אני מברכת את עמק חפר על זכייתה בפרס. פרס זה אותו יזמתי, מהווה ציון דרך חשוב בפיתוח התרבות והספורט ברשויות ברחבי הארץ, ומאפשר את העשרתה של תרבות הפנאי ביישובים. בשנתו הרביעית של הפרס, הרשויות לוקחות חלק במפעל חשוב זה, המעודד הרחבת מסגרת פעילויות ואירועי התרבות והספורט, התורמים לרווחת התושבים ומשפרים את איכות חייהם. "

ראש המועצה האזורית עמק חפר, רני אידן:" אני מקבל את הפרס בשמם של אלפי ספורטאי עמק חפר ובתוכם ספורטאינו המצטיינים לענפיהם שהגיעו לצמרת הספורט בארץ ובעולם." עוד ציין ראש המועצה את תרומתם הייחודית של סגנו אלדד שלם, הממונה על נושא הספורט במועצה, ושל מנהל מחלקת הספורט במועצה פיליפ סימון.


השרה לבנת  יזמה כבר בשנת 2011 את חלוקת הפרס לרשויות מקומיות     וזאת השנה הרביעית ברציפות שבה מוענק הפרס היוקרתי בשווי כולל של כ– 1.1 מיליון שקלים.