שר התיירות, יריב לוין, היה אורח מועצה אזורית עמק חפר ורשות ניקוז ונחלים שרון וסייר ביחד עם ראש המועצה, רני אידן, המכהן כיו"ר רשות ניקוז ונחלים שרון וביחד עם מנכ"ל הרשות, ניסים אלמון, בפרויקטים או

שר התיירות בעמק חפר

תם מבצעת הרשות.

 
בתחילת הביקור התקיימה פגישת עבודה באולם הישיבות במועצה האזורית בהשתתפות סגן ראש המועצה, אלדד שלם, שם פירטו אלמון ואידן בפני השר את הנושאים איתם מתמודדת רשות הניקוז והנחלים באגני הניקוז של הנחלים פולג, אלכסנדר וחדרה הנמצאים בתחום אחריותה.  .

  צילם רן פרחי מפקח רשות ניקוז ונחלים שרון
התחנה הראשונה בסיורם הייתה ב"בית יערי" הנטוש, מול ביתן אהרון, מקום בעל פוטנציאל תיירותי רב בזכות מיקומו, שהוזנח והופקר בגלל ריב סמכויות ובעלות בין ההסתדרות לרמ"י.
 
בהמשך הגיעו אל פארק הציפורים – אגמון עמק חפר, היכן שהיו בריכות הדגים של קיבוץ עין החורש, שנמצא בשלבי הקמה מתקדמים. שם ביקשו אידן ואלמון מהשר סיוע בהשלמת התשתיות למקום כדי לאפשר קליטה נוחה ומכובדת של המטיילים המגיעים למקום. מזכיר איגוד ערים שרון צפוני לתברואה, פרוספר אזוט, חבר הנהלת המועצה, שהשתתף בסיור, ציין כי היופי בפרויקט זה הוא בכך שהפכו מפגע תברואתי ומוקד דגירה ליתושים לפנינת נוף.
 
כן ביקרו בנחל חביבה במועצה אזורית מנשה שהפך מתעלת מים צרה ומוזנחת לאתר מוסדר ויפהפה.
 
בישיבת סיכום שהתקיימה בסוף הביקור אמר השר לוין כי לעשייה הרבה לה נחשף יש משמעות רבה מעבר לתיירות וכי הוא רואה פוטנציאל תיירותי רב במועצות האזורית בכלל ובמועצה האזורית עמק חפר בפרט. אשר על כן בישר השר כי העביר נוהל תקדימי לתמיכה שיווקית תיירותית למועצות אזוריות. עוד אמר כי הוא מתכוון להכניס את אזור עמק חפר למפת העדיפות בבניית חדרי מוטלים ומלונות דרכים ולשם כך יינתנו מענקים ליזמים בנושא.
 
השר לוין: " התרשמתי עמוקות מהפוטנציאל התיירותי הטמון בעמק חפר והעשייה של רשות הניקוז, אין ספק שרכשתם  לכם ידיד"
 
באשר לפארק הציפורים הנחה השר את אנשי רשות הניקוז והנחלים לקדם במקביל אטרקציות תיירותיות מתאימות, כך שהמקום יוכל לשמש עורף תיירותי לתיירים המגיעים לנתניה וזאת כדי שמשרדו יוכל לסייע לקידומו.
 
ראש המועצה, רני אידן: "תודה  על שמצאת  לנכון להגיע לאזור. ראית עשייה חקלאית, סביבתית, אקולוגית, איכותית וייחודית ואני מקווה שתהיה מליץ יושר מול גורמי השלטון בנושאים עימם אנו מתמודדים."