שלו חנוך בהופעה

הזמר שלום חנוך ביחד עם משה לוי במופע "יציאה' ריגשו את מאות המשתתפים בערב התרמה ייחודי וחד פעמי לכיתות התקשורת ׁ(על הרצף האוטיסטי) בקריית החינוך בן גוריון, שהפיקה מועצה אזורית עמק חפר ושהתקיים באולם בקיבוץ גן שמואל.  

שיאו של הערב היה כאשר שלום חנוך שר את השיר "באו לי צרות טובות" כשמלווה אותו בפסנתר, אלון גבירצמן, תלמיד כיתה י"ג.  נדמה שבמהלך שיר זה אף עין לא נותרה יבשה. 

אחד הנושאים המורכבים ביותר בתחום החינוך בהם עוסקת המועצה האזורית עמק חפר הוא הטיפול בילדים על הרצף האוטיסטי. כיום לומדים בקריית החינוך כ - 50  תלמידים בגילאי 12 עד 21  מכיתה ז' ועד י"ב והשנה, לראשונה הוקמו  כיתות המשך יג'-יד', וזאת בנוסף לכ-40 ילדים בבתי הספר היסודיים. מדובר בטיפולים פרא – רפואיים, כישורי חיים, לימוד בקבוצות קטנות ושילוב בכיתות בית הספר, פעילות ימית, לימודים אקדמיים, השקעה פרטנית בכל נערה ונער ויצירת מסגרת עם גאוות יחידה. לצורך זה מועסקים עשרות מורים, תומכי הוראה ומטפלים. לכיתות התקשורת מגיעים תלמידים מהיישובים והרשויות השכנות.

כדי לאפשר את כל אלה ועוד הוחלט על הפקת ערב זה.

נשאו דברים: ראש המועצה האזורית עמק חפר, רני אידן, שנרתם באופן אישי להפקת האירוע ולגיוס התורמים, ראש המועצה האזורית מנשה, אילן שדה, מנהל בית הספר אשר קסו, שפעל באופן אישי וגייס את הצוות החינוכי להפקת הערב, אבא של אלון, אודי גבירצמן מהפעילים המרכזיים ומנהלת אגף החינוך בעמק חפר, חינה קורן. בין המשתתפים באירוע תלמידי כיתה י"ג. האירוע הוא בשיתוף מועצה אזורית מנשה וקריית החינוך ע"ש דוד בן גוריון. אירגן והפיק את הערב  חמי סל-  אבא של יונתן מכיתת התקשורת.

במכתב תודה ששלח אידן לתורמים הוא כותב: "היינו שותפים לאירוע המעיד על עוצמתה של קהילת עמק חפר שביטא ערכי ערבות הדדית ודאגה לאחר ולשונה. בזכותך נוכל להעניק הרבה יותר לתלמידים אלה שלנו, ולתת להם תקווה להשתלבות אופטימאלית בחברה ויכולת לנהל, עם התבגרותם, חיים איכותיים ומלאים".

 

צלם: עופר עמרם