מקום שנותן מקום לקהילה
משתה פורים בבחן


  Panel XML

  מיזם 'שתילים של זית' יצא לדרך – הצטרפו אלינו!

  בטו' בשבט – ראש השנה לאילנות, הושק מיזם העשור של זית – זהות יהודית תרבותית בעמק חפר, "שתילים של זית- חממה ליוזמות חברתיות קהילתיות". 
  תרבות – התנדבות - קהילה. אלה הן אבני היסוד של מיזם 'שתילים של זית', המבקש בעזרתכם להצמיח ולקיים 10 פרויקטים קהילתיים, הפונים לגילאים שונים ואשר עוסקים בתחומים מגוונים של עשיה קהילתית – התנדבותית:
                     ◆ ערבות הדדית ◆ לימוד ◆ יצירה ◆ ציון חג ומועד ועוד.

  בימי הפורים כבר נראו הניצנים ראשונים: שתיל 'משתה פורים ושוק פרסי' שהתקיים ביישוב בחן ושתיל 'סיירת אור' שהתקיים ברחבי העמק. 'משתה הפורים והשוק הפרסי' התקיים בהובלה של  קבוצת 'מעגלי גיל': ותיקי בחן וצופי בת-חפר, ועדות התרבות והרווחה בבחן, ופנימיית טוקאייר. מרחב של שוק דוכנים מעשה ידי תושבי בחן וילדי פנימיית טוקאייר, שני דוכנים של פעילי 'זית' ליצירה ועיצוב כובעים פורימיים עבור ילדים חולי סרטן, מופע קרקס מדליק של 'דרך הקרקס'!

  ובהמשך - משתה פורים הומוריסטי מדליק בו כיכבו משתתפי קבוצת 'מעגלי גיל', נערים מפנימיית טוקאייר, הרכבי מוזיקה וריקוד מבחן ולסיום - להקת בטוקדה הקצבית.

  יחד מתוך עשייה קהילתית – התנדבותית נשתל שתיל שיצר חיבור חשוב ומיוחד בין מעגלים שונים והביא הרבה שמחה! 

  'סיירת אור' נוסדה כיוזמה של מובילים ותלמידים בקבוצת 'זהר בעמק' – מבית המדרש של זית. כ- 20 צוותים של ילדים ומבוגרים קיימו מפגשים רב דוריים ברוח שמחת הפורים - פגשו והתארחו אצל ותיקי העמק בישובים חוגלה, כפר הרא"ה, חיבת ציון, חרב לאת, בת חפר, חופית, אביחיל ובורגתה. שמעו סיפורים ושירים, קיימו את מנהג משלוח המנות, ויצרו קשרים שלרבים מהם יהיה גם המשך!

  ולצד שני השתילים הראשונים שיצאו לדרך וימשיכו להתקיים ולצמוח לאורך כל השנה, מתחילים לנבוט שתילים חדשים – יוזמות נוספות, מגוונות, ייחודיות.
  כל 'שתיל' כזה מזמין אתכם, אנשי קהילת עמק חפר, מילדים ועד ותיקים לקחת חלק, להצטרף, לתרום ולהיות שותפים.

  אז היכנסו ל'חממה' – והכירו את השתילים

  הצטרפו אל מאות הפעילים, אלפי המשתתפים בכל הגילאים, מכל הישובים, שיוצרים יחדיו חגיגה התנדבותית – קהילתית.

  לפרטים עדי נחשון – 054-9290060

  *למידע נגיש לחצו כאן

  מוזמנים ליצור קשר!

  איש קשר:
  עדי נחשון

  טלפון:
  054-9290060


  ""