מועצה אזורית עמק חפר, בהדרכת ובשיתוף מחוז מרכז בפיקוד העורף תרגלה התמודדות עם ירי טילים ומצבי קיצון נוספים במתקן הסימולאטור המיוחד המופעל בפיקוד העורף במטרה לבחון את שיתוף הפעולה בין גורמי החירום השונים במועצה וכל זה בתרחיש של מלחמה כוללת על מדינת ישראל.
קהל באולם
 
הסימולאטור בפיקוד העורף מדמה מצב אמת המאפשר תחקור ולמידה לאחור באמצעות מצלמות המותקנות בו. הסימולאטור מאפשר לדמות את כלל המכלולים ברשות המקומית ואף להשמיע אזעקות. במהלך ההכנות לתרגיל בוצעו צילומי אויר ברחבי המועצה האזורית עמק חפר, כך שמנהלי המכלולים יכלו לראות על המסכים את הישובים שלהם תחת אש. התרגיל בסימולאטור אפשר לכלל המכלולים לתרגל עבודה תחת לחץ, הבנת תמונת מצב ועוד כשהשולחן המרכזי בראשות ראש המועצה  נמדד על פיקוד, שליטה ומנהיגות.
 
בתרגיל השתתפו עשרות עובדי מועצה ובראשם ראש המועצה, רני אידן, המשמש כיו"ר משק לשעת חירום במועצה וסגנו אלדד שלם, מנהלי אגפים המשמשים בחירום כמנהלי מכלולים ועובדים נוספים.
 
מפקד פיקוד העורף, אלוף יואל סטריק, ביקר בתרגיל ושוחח ארוכות עם רני אידן, ומפקד מחוז מרכז בפיקוד העורף, אל"מ יאיר ברקת, השתתף בתרגיל מתחילתו ועד סופו.
 
מועצה אזורית עמק חפר היא בין הרשויות הראשונות המשתתפות בתרגיל מסוג זה ונבחרה לכך בזכות הציון הגבוה בו זכתה בביקורת עומק שערך פיקוד העורף באשר למוכנות המועצה לשעת חירום. 
 
ראש המועצה האזורית עמק חפר, רני אידן: ״בעזרת אנשי פיקוד העורף והסימולאטור החכם תרגלנו תרחישי חירום שונים. הסימולאטור דימה בצורה הטובה ביותר את ההתנהלות בשעת חירום של מכלולי המועצה בשיתוף עם כוחות פיקוד העורף. נמשיך ונעשה כל שניתן כדי להכין עצמנו בדרך הטובה יותר לשעת חירום בתקווה שלא נגיע אליה״
 
מפקד מחוז המרכז, אל״ם יאיר ברקת: ״תרגלנו את המועצה האזורית עמק חפר במספר אירועי חירום בעזרת הסימולאטור הפיקודי, שהוקם כדי להכין את הגורמים השונים להתמודדות במצבים אלו. התרגול שלנו בשגרה, הוא זה שיגרום למאמץ הצלת החיים בחירום להיות מהיר ויעיל יותר.״