מהודעה לעיתונות שהוציא תאגיד המיחזור תמיר שפורסמה בעיתונות הארצית, וזאת במלאת שנתיים וחצי להקמתו, עולה כי הרשות הממחזרת ביותר בארץ היא מועצה אזורית עמק חפר.
 
מההודעה לעיתונות עולה עוד כי כיום פזורים ברחבי הארץ כ- 33 אלף פחים כתומים, ב-26 רשויות מקומיות מהגליל ועד אילת ובהן: ראשון-לציון, חולון, שומרון,  ירוחם, תל אביב-יפו, גבעתיים, הרצליה, נתניה, בת ים, פתח תקווה, פרדס חנה, גוש עציון,  נתיבות, שפרעם, כרמיאל,  גליל עליון,  אילת ועוד. וכאמור מנתוני תאגיד המחזור תמיר עולה כי הרשות הממחזרת ביותר אריזות עד כה, היא מועצה אזורית עמק חפר.  
 
תאגיד המחזור תמיר משלים בימים אלו את פריסת הפחים הכתומים בראשון לציון, ובכך מגיע  לכ- מיליון מספר התושבים אשר מפרידים אריזות לפחים הכתומים במדינת ישראל.  שנתיים וחצי בלבד לאחר שהוקם תאגיד תמיר והחלה מהפכת מחזור האריזות, נאספו 4,150 טון אריזות למחזור באמצעות 33,000 פחים כתומים שנפרסו לצד הפחים הירוקים. רק בשנה האחרונה נאספו מעל ל2,700 טונות של פסולת אריזות, הצפי הוא שעם הצטרפות רשויות נוספות למהלך, המספר ילך ויגדל בהתאמה.  
 
להזכירכם הפח הכתום מיועד לכלל האריזות הביתיות כגון: אריזות פלסטיק- אריזות מזון, אריזות של מוצרי טיפוח וניקיון, שקיות ניילון. אריזות מתכת- קופסאות שימורים, קופסאות תחליפי חלב וקרטוני משקה. התושבים מתבקשים להפריד את האריזות השונות משאר הפסולת הביתית ולהשליכן לפח הכתום לצורך איסוף, מיון והעברתן למתקני מחזור, ומשם למפעלים ייעודים כחומרי גלם למוצרים חדשים.
 
ברוב יישובי עמק חפר כבר מוצבים פחים כתומים. במהלך חודש נובמבר ודצמבר תסתיים פעולת הצבת הפחים בכל יישובי העמק.  כדי לעודד את מעורבות היישובים והתושבים להשתמש בפחים הכתומים מעניקה המועצה ליישובים משאב כספי מכובד ביותר להצבת מסתורים לכל הפחים. לצורך זה פרסמה המועצה קול קורא בנושא לפני כחודשיים לכל המזכירויות וראשי הוועדים. כל יישוב שמגיש את תכנית ההצבה ועלויות ביצוע, מתוגמל בהוצאה זו בסכום שנקבע מראש. וועדי היישובים הם אלה שבוחרים את הדגם, הספק ואת מקום ההצבה של כל מסתור. 
 
במועצה האזורית עמק חפר הביעו סיפוק רב מהודעת התאגיד ואמרו כי נתון זה לא הפתיע את העוסקים בנושא במועצה וזאת מכיוון שעמק חפר היא מחלוצות הרשויות המפרידות במקור וממחזרות במדינת ישראל.