עמותת אלכסנדרוני, מועצה אזורית עמק חפר ורשות הטבע והגנים, קיימו את הטקס המסורתי לזכר 16 הנופלים מחטיבת אלכסנדרוני שנפלו בקרב בקאקון בתש"ח. הטקס התקיים באתר ההנצחה בפארק הלאומי קאקון בעמק חפר.

אנדרטה לחללי קקון

בטקס נשא דברים ראש המועצה האזורית עמק חפר, רני אידן, שאמר כי  הקרב על קאקון היה קרב הרואי בו נפלו 16 לוחמים ובזכותם הוסר האיום מעל לישובי האזור. עוד אמר:"ראויים הגיבורים שנפלו ובני משפחותיהם ולוחמים שחיים עימנו שסיפורם יישאר לנצח. אשר על כן אני רואה חשיבות רבה בהנחלת המורשת  אותה השאירו הנופלים בקרב והיא באה לידי ביטוי בטקס זה בו חוברים יחדיו הלוחמים, בני משפחות הנופלים, בני הנוער הנמצאים עמנו כאן ואנשי עמק חפר. אני מצדיע לנופלים ומצדיע ללוחמים שחיים עימנו וממשיכים בקיום מסורת חשובה זאת." 

קהל בטקס

נשאו דברים אחיינו של החלל יהושע בדיחי ז"ל, אבנר בדיחי, אחות החלל משה צוויגנבלום, חנה קופמן ולוחם בחטיבה מגדוד  31, רס"ן במיל יוסקה אחיעז.

ראש המועצה נואם בטקס

בתכנית הוצגה מסכת ע"י תלמידי כיתות ט' בקרית החינוך ע"ש בן גוריון בהנחייתה של אפרת שקדי והזמר אור בדיחי ריגש בשירתו. הינחה את האירוע יו"ר "יד לבנים" עמק חפר נפתלי קראוס. כן התקיים טקס הנחת זרים בליווי ילדי בית הספר. כיבד את הטקס בנוכחותו סגן ראש המועצה, אלדד שלם.