במהלך דיון שהתקיים בירושלים בות"ל (הועדה לתשתיות לאומיות) בנושא החלופות להקמת שדה תעופה אזרחי הפגינו כ - 80 תושבי עמק חפר נגד הקמת שדה התעופה בשטח המועצה האזורית ליד בית הלוי.

הפגנה


בדיון התברר, להפתעת המוזמנים המייצגים את הרשויות והיישובים שבהם ישנן חלופות לשדה התעופה, כי הות"ל החזיר לשולחן הדיונים 5 חלופות שלא היו עד כה בסדר העדיפויות ואחת מהן אף היא בעמק חפר, חלופת גאולי תימן.


רני אידן, ראש המועצה האזורית עמק חפר:
"לצערי, רשויות המדינה עובדות עקום ולא לומדות פעם אחר פעם מטעויות. זו פשוט חוצפה! אין יתכן, אחרי שכבר הסתירו מאיתנו בהתנהלות קודמת חלופות קיימות בעמק חפר, שמסתירים פעם נוספת? אנחנו יושבים בוועדה, מתכוננים להיאבק נגד הקמת שדה תעופה בסמוך לבית הלוי, ופתאום יועץ התעופה שלנו אומר שהוא שמע שיש עוד חלופות על הפרק וראשי הוועדה מהנהנים. איך יתכן דבר כזה? מתי תכננו להודיע? מה יש להסתיר? זה לא ניהול תקין, זו לא דרך לקדם תכניות ארציות ולאומיות. אם צריך, אנו נפנה גם לערכאות משפטיות נגד ניסיונות ההסתרה החוזרות ונשנות של הות"ל".​

עוד אמר אידן: "מדובר במהלך המיועד לשרת מגזר מסוים תוך ניתוק מוחלט מראיה ארצית רחבה ותוך פגיעה בתהליכי שיקום שימור ופיתוח בר קיימא. אנו נחושים בדרכנו ובהחלטתנו למנוע את הקמת שדה התעופה בשטחי העמק. לא ניתן להקים בעמק חפר שדה תעופה, לא נחסוך במשאבים ונהפוך כל אבן עד שנוריד תוכנית רעה זאת מעל סדר יומנו".