תושבות ותושבים יקרים, 
התמוטטות המצוקים לאורך חופי ישראל נמשכת ואף מחריפה. בשבוע שעבר אירעה גלישת קרקע משמעותית של מדרון המצוק בחוף בית ינאי באזור מרכז המסלעה. מדובר בהתמוטטות משמעותית של מאות טונות של קרקע ולמרבה המזל לא היו נפגעים.
המועצה שבה ומתריעה על הסכנה לציבור, ההולכת ומחריפה עם השנים. 
אנא: אל תתקרבו לשפת המצוק ואל תשהו על החוף בקרבתו או בסמוך לסלעים שהתמוטטו. 
הישמעו להוראות השילוט הקיים במקום.

להלן הודעת החברה הממשלתית להגנות מצוקי חוף הים התיכון בעקבות גלישת הקרקע בבית ינאי- מתאריך 8.1.2024:
התמוטטות זו מגיעה כבר בתחילתו של החורף, כך שקיים חשש להתמוטטויות נוספות במצוק. התמוטטות מצוק זו וקריסות נוספות שארעו השנה גם בחופים סמוכים - בחופי חדרה ונתניה, מצביעות על הצורך הדחוף להשקיע בביצוע הגנות יבשתיות ובקידום פתרונות הגנה ימיים למצוקי החוף של ישראל.
יש לציין כי מועצת עמק חפר פנתה שוב בשבוע שעבר למשרד הפנים בבקשה לתקצוב ההגנות היבשתיות הנדרשות למיגון המצוק החופי ובהן ייצוב המדרון והסדרת הניקוז בגג המצוק. זאת לאחר שהמועצה התריעה על הנושא פעמים רבות במשך השנים האחרונות בפני המדינה, ודרשה כי זו תתקצב פעולות דחופות למניעת התמוטטות המצוקים.
במקביל לכך, החברה הממשלתית להגנות מצוקי חוף הים התיכון שמקדמת הגנות ימיות באזור  התחילה הליך תכנוני לצורך הרחבת החוף בבית ינאי על ידי הזנת חול. פעולה זו צפויה להרחיק את הגלים מבוהן המצוק ובכך לשפר את יציבותו.
כמו כן, בימים אלה מקדם המשרד להגנת הסביבה החלטת ממשלה להארכת פעילות החברה הממשלתית לטיפול בנושא הגנות ימיות. בנוסף חשוב ונדרש לתת מענה תקציבי גם להגנות היבשתיות ולקדמן בדחיפות.
החברה הממשלתית להגנות מצוקי חוף הים התיכון שבה וקוראת לציבור לנהוג בזהירות ובאחריות באזורים הסמוכים למצוק החופי: לא לשבת מתחת למצוקים ולא להתקרב לשפת המצוק, עקב סכנת קריסה של סלעים וחול לחופי הרחצה, במיוחד בעונת החורף.