מדו"ח ביקורת מוכנות לחירום שקיבלה המועצה בעקבות ביקורת יסודית
וקפדנית, עולה כי רמת המוכנות של המועצה זכתה לציון טוב מאוד, שהוא הציון הגבוה ביותר האפשרי. עוד נכתב בדו"ח כי המועצה נמצאת בכשירות מלאה בתחומים שנבדקו.

הביקורת התבצעה כביקורת משולבת של צוותים מטעם רשות החירום הלאומית במשרד ראש הממשלה ופיקוד העורף, בשיתוף אנשי ביקורת מטעם גופים ייעודיים ומשרדי ממשלה.

מטרות הביקורת היו: הערכת רמת המוכנות של המועצה למצבי החירום השונים בהתאם לתרחישי הייחוס שהוגדרו למועצה, הן בימי מלחמה והן באירועים כגון רעידת אדמה ודליפת חומרים מסוכנים, הערכת רמת המוכנות של המועצה בתחום המשק האזרחי והתגוננות האזרחית.

בדברי ההקדמה לתוצאות הביקורת כותב מנהל מרחב שרון ברשות החירום הלאומית, מאיר מחלוף: "כל הכבוד לכל העוסקים במלאכה, המועצה ראויה להערכה רבה על המאמץ וההתייחסות לנושא החירום".  

ראש המועצה, רני אידן, שלח לעובדי המועצה מכתב תודה בנושא ושם נכתב: "הישג מעולה זה הוא בזכות כל אחת ואחד מכם. לקחתם את הנושא ברצינות המקסימלית האפשרית, גיליתם יוזמה ו"ראש גדול" והתוצאות מדברות בעד עצמן. תודה מיוחדת למנכ"ל המועצה רינת זונשיין, מנהל אגף הביטחון יהודה בן עזרא ומנהלת המרכז הקהילתי יעל פלד שניצחו על המלאכה. בזכות כולכם לתושבי עמק חפר יש על מי לסמוך."