שרת הפיתוח האזורי והתיירות של צ'כיה, קרלה שלכטובה ושר התרבות הצ'כי, דניאל הרמן היו אורחי בית טרזין שבקיבוץ גבעת חיים איחוד שבעמק חפר, זאת במסגרת "שבוע ואצלב האבל" נשיאה הראשון של צ'כיה לאחר השלטון הקומוניסטי ובמלאת 25 שנים לחידוש היחסים הדיפלומטים בין צ'כיה לישראל.
בתמונה מימין לשמאל: שר התרבות הצ'כי, דניאל הרמן, שרת הפיתוח האזורי, קרלה שלכטובה, מנכ'לית בית טרזין, תמי קינברג, ראש המועצה, רני אידן
 
בבית טרזין מוצג סיפורו של גטו טרזיינשטאט, גטו שהוקם על אדמת צ'כיה. לביקור הצטרפו שגריר צ'כיה בישראל, איבו שוורץ ורעייתו ואורחים נוספים מצ'כיה. ראש המועצה האזורית עמק חפר, רני אידן, דור שני לשורדי גטו טרזיינשטאט ותמי קינברג מנכ"לית בית טרזין קיבלו את פניהם וליוו אותם במהלך ביקורם.
 
התרגשות רבה עורר סיפורו האישי של שר התרבות, דניאל הרמן, שבני משפחתו היו בין הנשלחים לגטו טרזיינשטאט. ביניהם היו גם חנה וג'ורג' בריידי, גיבורי הספר "המזוודה של חנה". הספר זכה לפרסום רב והוא עוסק בדרך מיוחדת בה לימדה מורה יפנית את תלמידיה על השואה. המורה קבלה ממוזיאון אושוויץ מזוודה ועליה רשום השם חנה ותאריך לידתה. בעבודת מחקר מרתקת גילו התלמידים מי היא חנה (שנספתה באושוויץ) ויצרו קשר עם ג'ורג' אחיה ששרד והיגר לקנדה. דוד נוסף של הרמן נמלט ארצה באונית מעפילים שנתפסה על ידי הבריטים.    
 
ראש המועצה, רני אידן, סיפר לאורחים על יומן אישי שכתבה אימו בהיותה נערה, אותו הסתירה בעליית גג בבניין בו גרה בגטו. יומן זה הגיע אליה בדרך מופלאה לפני שנים אחדות לאחר שהתגלה בעת שיפוץ הבניין.  
 
לאחר סיור בתערוכות המוזיאון התקיים מפגש מרגש עם שורדי הגטו, ממקימי בית טרזין – רות בונדי, מיכל אפרת, רות מייסנר ומקסי לבני. האורחים מצ'כיה שמעו על הקמת הבית, על הברחת מסמכים שהיוו את ראשית הארכיון של בית טרזין מצ'כוסלובקיה ועל פעילות הותיקים כיום. שרת הפיתוח האזורי, קרלה שלכטובה, בקשה לדעת אילו שאלות שואלים הילדים של ימינו את השורדים במפגשי העדות. העיתונאית טל בשן, בתה של רות בונדי, ספרה על חוויות הדור השני והתלבטויותיו בניסיון להמשיך ולהעביר את סיפורם של ההורים.