בטקס מרגש ומלא נוסטלגיה בהשתתפות הרעייה יהודית ובני משפחת דגני, ראשי מועצה אזורית עמק חפר וסגניהם בעבר ובהווה, וותיקי עמק חפר ואורחים נחנך מרכז התיעוד על שם עמוס דגני ז"ל, ראש המועצה  האזורית עמק חפר בשנים 1975 – 1994.
 
מרכז התיעוד נמצא ב"בית עמוס" ספריה האזורית של המועצה בקריית החינוך ע"ש בן גוריון ובו אלפי מסמכים היסטוריים מראשית ימי המועצה ועד ימינו, כשחלקם נמצאים בארכיון המקוון. 
 
ראש המועצה האזורית עמק חפר, רני אידן, שהקים את מרכז התיעוד ובכך מימש את החלטתו של ראש המועצה הקודם, נחום איצקוביץ, על הנצחת עמוס דגני בדרך זאת, סיפר על מפגשים עם עמוס עוד בהיותו מנהל כפר הנוער מבואות ים ועל הזמנתו של דגני לאירוע הקמת המכללה הימית, שנה לאחר שפרש מניהול המועצה.  עוד אמר כי בכוונת המועצה להפוך את מרכז התיעוד למקום שוקק חיים אליו יגיעו בני הנוער של עמק חפר לצורך חקר תולדות המועצה וכתיבת עבודות בנושא.
 
מנכ"ל מרכז ההשקעות, נחום איצקוביץ, מי שדגני הביא למועצה כגזבר וסימנו בהמשך כמחליפו, סיפר בהתרגשות רבה על אנקדוטות ורגעים אישיים עם עמוס וציין את הנושאים המרכזיים בהם טיפל דגני שקבעו למעשה את אופייה של המועצה, כגון הקמת אגודת אפיקי עמק חפר, והפיכת בתי הספר מיישוביים למועצתיים ואינטגרטיביים.
 
אורן אהרוני, נכדו של עמוס דגני, נציג המשפחה: "סבא וסבתא שהיו והינם מדור מקימי המדינה לא פיללו למה שאנו חווים כיום. ולנו אולי נותר להמשיך להיאבק למען אופי המדינה שלנו ובינתיים להתנחם בעמק הירוק שלנו, בקיבוצים ובמושבים שנותרו חלק מהקול השפוי בעמק הזה שסבא כל כך אהב, היכן שגדל, התחנך, שאב את ערכיו, תרם לפיתוחו, המקום בו נקבר".
 
מקים מרכז התיעוד, ומנהלו, ג'רר לפונד: "ספרו של עמוס דגני לעת אסיף – סיפור חיים .... סיפורו של אדם רב פעלים שעשה קודם כל למען הכלל באמרו כן לזקן: קצין הסברה בחטיבת גולני, פעיל במוסד לעלייה, בהתיישבות: הקמת יישובים של משוחררי צה"ל ביניהם אמץ וגן יאשיה, חבר כנסת, חבר מרכז ההסתדרות וראש ממשלת עמק חפר. עמוס דמות מופת שראוי שילמדו עליה ועל עולם הערכים שממנו הוא שאב את צדקת דרכו". 
 
מנהל קריית החינוך, אשר קסו, אמר כי ההנצחה של עמוס דגני בקריית החינוך מהווה זכות עבור בית הספר ומחייבת אותם ללמוד ולהכיר טוב יותר את האיש ופועלו והבטיח שכך גם יהיה.
 
בתום הטקס הסירו יהודית דגני ורני אידן את הלוט מעל השלט ובו ציטוט מספרו של "לעת אסיף". ליוו את הטקס בשירה בנות ובני ההרכב הקולי של מגמת המוזיקה של קריית החינוך ע"ש בן גוריון בהנחיית רפי תורן.