מטה המאבק למניעת הקמת שדה תעופה למטוסים אזרחיים בעמק חפר החל בעבודתו. מזכיר הישוב כפר ויתקין וחבר מליאת המועצה, עופר כהן, נענה לפניית ראש המועצה, רני אידן ויעמוד בראש המטה, אליו גויסו אנשי ציבור מהיישובים הסמוכים לאתרים הנבחנים וכן אנשי מקצוע מהשורה הראשונה.

 
אידן החליט על הקמת מטה המאבק בעקבות פנייה בנושא שהגיעה למועצה מהחברה המתכננת שזכתה במכרז של רשות שדות התעופה למצוא חלופה לשדה תעופה למטוסים אזרחיים במקום אלה של הרצליה ותל אביב האמורים להתפנות בעתיד הקרוב.
 
בהמשך לפנייה הוציא ראש המועצה מכתב לתושבים בו כתב: "החברה המתכננת נתבקשה לבחון שטח אפשרי להקמת שדה תעופה אזרחי למטוסים אזרחיים בשטח המועצה האזורית עמק חפר, שטח אשר יהיה צמוד לתוואי הרכבת ממזרח לביתן אהרון. בעת הזו הם החליטו לבחון עקרונית בלבד,  מספר חלופות, כמו גם במקומות נוספים ברחבי הארץ, ובין היתר את השטח שנמצא ממזרח למסילת הרכבת וסמוך לגאולי תימן, ואת השטח שנמצא ממערב למסילה וממול מט"ש מי נתניה, שטח נוסף הינו דרומית לקיבוץ עין החורש, כאשר היקף השטח (בהערכה) הוא בין 400  ל-700 דונם.
 
ואני שואל אתכם האם יצאה המדינה מדעתה?!
 
הרי מכיוון שעמק חפר היא הרשות המקומית היחידה בארץ ששוכנת מהקו הירוק לים כל התשתיות של המדינה לסוגיהן חורצות אותה וקורעות אותה לאורכה ולרוחבה. לא זו אף זו, בשנים האחרונות המדינה "מפציצה" אותנו, חדשות לבקרים, בתוכניות חדשות שממשיכות את מגמת ההשתלטות על שטחים חקלאיים ואחרים אם לצורך הרחבת כביש 2, אם לצורך הקמת מתקן הגז, אם לצורך בניית דירות במסגרת קבינט הדיור ועכשיו הרעיון הרע החדש הזה להקמת שדה תעופה למטוסים קלים .
 
תושבי עמק חפר למודי קרבות ציבוריים ואנו נפעל כדי לסקל את רוע הגזירה.
 
עמדת המועצה היא כי אין להיענות לבקשה זו ויש לעשות ככל שביכולתנו להתנגד לה ולסכל אותה. נכון לעכשיו, זה כל המידע הידוע למועצה וככל שיהיה מידע נוסף אעדכן אתכם כמובן."
 
 כאמור, בימים האחרונים התכנס מטה המאבק והחל בפעילותו כדי   למנוע את הקמת שדה התעופה הזה בעמק חפר.