לאנשי מועצה אזורית עמק חפר, מארגנת פסטיבל גשרים בנחל, יש כ-12 אלף סיבות להיות מרוצים!
 האלפים הרבים שהגיעו בהמוניהם במשך ארבעה ימים לפארק איטליה על גדות נחל אלכסנדר, השתתפו בשלל האירועים, נהנו ממגוון מופעים והתרחשויות איכותיים לכל הגילים, באווירה שקטה ובטוחה ובסדר וארגון למופת. 

נורית גלרון
הפסטיבל יצא לדרך בערב מרגש במיוחד, במהלכו נהנו אלפי הבאים מהופעתה המחשמלת של נורית גלרון, ששרה את מיטב שיריה וזכתה לאהבת הקהל. אבל כוכב הערב היה גדי גדיש, החולה במחלה ניוונית, חבר להקת העוגן המיתולוגית, ששר  בקולו העמוק, סולו, את השיר "בית הערבה" כשהוא מרותק לכיסא גלגלים ועטוי במסכת חמצן. זאת, במהלך הופעתה של להקת העוגן שמבצעת בימים אלה קאמבק, והופיעה לפני נורית גלרון. קהל האלפים שגדש את גדות נחל אלכסנדר חווה התרגשות גדולה והודה לגדי במחיאות כפיים סוערות.

הערב הראשון של הפסטיבל עמד בסימן הוקרה למתנדבי עמק חפר, שנפגשו עם המדליסטית האולימפית בג'ודו, יעל ארד, ושמעו ממנה הרצאה על הדרך להצלחה ממצוינות בספורט למצוינות בעשייה חברתית.
בערב זה הושקה התערוכה "גדות שבעמק", אותה אוצרת דליה בר-אמוץ, לצד תמונות, מיצבים ומיצגים מיוחדים של אמנות עכשווית. כן ניתן היה להתרשם ממרחב העשייה האמנותית והחברתית בשדרה שהובילה אל הבמה המרכזית שהפכה לחגיגה של תנועה, מוזיקה, קולות, מראות ושפות במסגרת קהילה יוצרת מקום.


ראש המועצה רני אידן כותב 'עמק חפר' על קיר הציור


נשאו דברים ראש המועצה האזורית עמק חפר, רני אידן, שהעלה על נס את פעילות המתנדבים ותרומתם האין סופית לקהילת עמק חפר ונציג המתנדבים, נפתלי בן-סירא. הנחה את הערב, סגן ראש המועצה, אלדד שלם, יו"ר הנהלת הפסטיבל.

 
היום השני של הפסטיבל הוקדש למשפחות ולנוער. ילדות וילדים, מלווים ע"י הורים, סבים וסבתות גדשו בשעות אחר הצהריים את מדשאות פארק נחל אלכסנדר והשתתפו בהפנינג משפחתי. הילדים נהנו ממופע אנרגטי של בן רביד, כוכב גאליס, צפו בהצגה לקטנטנים צ'קצ'יק חברים ובמופע המוסיקלי "אם פתאום אפגוש אריה" והשתתפו בסדנאות ירוקות, בטיחות בדרכים ועוד.  

הערב היה שייך לנוער שחגג, שר ורקד עם הראפר טונה והרכבי נוער ממקורוק 16.  במקביל התקיים ערב שיח בו אירחה העיתונאית ליאת רגב את ח"כ סתיו שפיר בנושא "מאבקים חברתיים כבסיס לגשר בחברה הישראלית". עוד התקיים סיור לילי לאורך קטע נחל אלכסנדר המשוקם, מלווה בהסברים וסיפורים על הנחל. 

הופעה לילדים

אלפי הבאים לערב השלישי של הפסטיבל עמדו על רגליהם שרו, רקדו, צחקו, מחאו כפיים והתרגשו מהמופע של הזמר והיוצר המחונן, שמעון בוסקילה, ששר את מיטב להיטיו כשהוא מלווה בתשעה נגנים, בין הלהיטים: "עד סוף העולם", "געגוע" "למה לי"  והשיר שהמרגש שכתב לאמו "יא מאמא". קדם לשמעון בוסקילה התקיים מופע כלייזמר עם ברני ברנבך והכליזמרים.

שמעון בוסקילה

הפסטיבל הסתיים ביום שישי, באירוע קבלת שבת המסורתי על גדות נחל אלכסנדר עם הזמר הנפלא ארז לב ארי.
ראש המועצה, רני אידן וסגנו, אלדד שלם, העלו על נס את תפקודו המופתי של צוות המרכז הקהילתי ובראשם יעל פלד, עובדי המועצה למחלקותיהם שהשקיעו את כל כולם למען הצלחתו של הפסטיבל ואת כוחות הביטחון שהעניקו שקט ושלווה לבאי הפסטיבל.

ארז לב ארי בקבלת שבת