במסגרת התכנית, 16 עסקים מעמק חפר זוכים לליווי וייעוץ של אנשי עסקים ויזמים מקומיים. המנטורים מעניקים את הליווי בהתנדבות – במשך שנה שלמה. העסקים, בתמורה, יתרמו לקהילה

בתום תהליך ממושך של מיון, בו לקחו חלק עשרות עסקים ויזמים מעמק חפר, נבחרו 16 עסקים אשר זוכים לליווי אישי בהתנדבות מידי מנטור - איש עסקים או יזם מנוסה, אף הוא תושב העמק.
המיזם הנו פרי יוזמתה של הוועדה לעסקים קטנים ובינוניים במועצה האזורית עמק חפר. הרציונל העומד בבסיסו הוא כי אין דרך טובה יותר להגשים מטרות עסקיות, מאשר להישען על הידע והניסיון של אנשי העסקים הבכירים במשק.
במסגרת התכנית, מעבירים בעלי העסקים המנוסים את הידע הרב שצברו במהלך הקריירה, בעוד שהעסקים והיזמים המקומיים זוכים להכוונה, לייעוץ עסקי ולסיוע באתגרים השונים העומדים בפניהם – ארגוניים, כלכליים, שיווקיים, פרסומיים ועוד.
תכנית המנטורים היא נדבך נוסף וחשוב בין שלל התוכניות והפעולות לעידוד העסקים הקטנים והבינוניים בעמק חפר, אותם יזם ראש המועצה רני אידן כשלצדו יו"רית הוועדה, חברת הנהלת המועצה רעיה קידר, ומרכז הוועדה, עוזר ראש המועצה שגיא בן-יואב. מובילה את התוכנית כיועצת מקצועית, מיכל אביחי.  
זהו המחזור הראשון של תכנית המנטורים, ובכוונת המועצה לפתוח מחזורים נוספים בעתיד.

המנטורים המלווים:
דוד אבנר, איל ברייר, שרון דביר, עופר וילנסקי, מאיר רבינוביץ, גיא איזיקיאל, אלי ברק, רפי דיין, הרצל חסון, גיל פלוטקין, נחמה רונן, אריק בן יואב, מיכל דביר, גילי רענן, אורי שגיא, אורי שני