נאמני נחל אלכסנדר ניטרו במהלך השנה עשרות קני צבים עם 600 ביצים שמהן בקעו כ-400 צבונים רכים!

צבון קטן על כף היד
                             צילום: ארכיון מים אפיקי עמק חפר

עוד שנת פעילות מוצלחת של נאנ"א (נאמני נחל אלכסנדר) הסתיימה - והחברים התכנסו לסכמה בבית העם היפהפה של כפר ידידיה. בשנת הפעילות האחרונה פעלו נאמני נחל אלכסנדר, המונים כ-30 חברים, בכ-160 תורנויות בנחל, במהלכן עסקו בניטור קני צבים, בהדרכות לקבוצות שונות, ובהעשרת תלמידים משלושה בתי ספר יסודיים בעמק חפר.

נאמני הנחל ניטרו השנה עשרות קני צבים עם 600 ביצים שמהן בקעו כ-400 צבונים רכים. פעילות נוספת שהתקיימה השנה, והוכיחה את עצמה, היא הוצאת הפחים מפארק הצבים והצבת שלטים הקוראים למבקרים לקחת אשפה שיצרו או לזרוק אותה במכולה.

במפגש נערכה פרידה מרגשת מאיציק היידן, יועץ הגינון של המועצה הפורש לגמלאות, במהלכה הוגשה לו תעודת הוקרה על פעילותו המסורה לטובת נחל אלכסנדר והמבקרים הרבים בו.

נחל אלכסנדר

לדברי ענת בן דרור, מנהלת מחלקת איכות הסביבה במועצה, שהקבוצה פועלת בתמיכתה "נאנ"א משתלבת בחזון העמק לשמירה על הסביבה וערכי הטבע, השבת מקורות המים לנחל ולחקלאות, טיפוח הצמחים והחי לאורך ובתוך הנחל".

יוחנן אורון, מרכז נאנ"א ותושב כפר ידידיה, מוסיף: "הוותיקים שבינינו מתגעגעים לימים שבו רחצו במימי הנחל הנקיים. אני עצמי שטתי בסירה ממעברות למכמורת. לכך אנו שואפים. החזון שלי הוא שעד שנת 2020 יהיו מים שפירים בחלק מהנחל".
להצטרפות לנאנ"א כתבו למיכל הר מור: michal.harmor@gmail.com