נחנכה המרפאה האזורית של הכללית "לב הפרדס", בכניסה לקיבוץ גבעת חיים איחוד, שתשרת את הישובים: חרב לאת, חיבת ציון, כפר חוגלה, גבעת חיים איחוד, גבעת חיים מאוחד, עין החורש, המעפיל, אחיטוב, גן יאשיה ואמץ.

פתיחת מרפאה בגבעת חיים

בתמונה:
ראש המועצה רני אידן, 
מנהלת המחוז ציפי שדה, מנהל רפואי מנהלת שומרון ד"ר ריגלר, מנהל המרפאה ד"ר קלמוס, סגן ראש המועצה אלדד שלם ומהנדס המחוז ראובן בארט


מהלך הקמת המרפאה נעשה בשיתוף עם היישובים, החל מההתלבטות אודות המיקום המועדף. בהמשך – לאחר שנקבע המיקום, נרתמו המועצה וקיבוץ גבעת חיים איחוד ומוסדותיו לקידום תכנון המבנה והקמתו בלוח זמנים מהיר, זאת תוך תיאום הדוק עם קופת חולים כללית.

המרפאה, שהיא מרווחת ונגישה, תפעל ששה ימים בשבוע ויינתנו בה שירותי רפואת משפחה, רפואת ילדים, טיפת חלב, שירותי אחיות, בדיקות מעבדה ובית מרקחת. 

ראש המועצה האזורית עמק חפר, רני אידן, שיזם את הקמת המרפאה: "במועצה מוקמות מרפאות אזוריות בהתאם לתוכנית האסטרטגית של המועצה, בשיתוף התושבים ומעורבותם בזמן ההקמה ולאחריה. המרפאה החדשה תשדרג את שירותי הבריאות לתושבים, תעניק רפואה מתקדמת ומודרנית ותשפר את היקף השירותים וזמינותם". עוד הודה אידן להנהלת הכללית על שנענו לפנייתו להקמת המרפאה, לסגנו אלדד שלם שהוביל את המהלך ולמנהלת מדור בריאות במועצה, גלוריה רוט על פועלה בנושא".

מנהלת מחוז שרון - שומרון בכללית, ציפי שדה: "אני נזכרת בפניה של  רני אידן, ראש מועצה אזורית עמק חפר, יחד עם גלוריה רוט, בבקשה להוביל מהלך להקמת מרפאה אזורית שתכלול בתוכה את רוב המרפאות הקטנות מהסביבה. הבנו כי יש פה גם אתגר גדול וגם הזדמנות משמעותית לשיפור השירות, באמצעות הקמה של מרפאה אחת גדולה וחדשה עם שירותים שלא קיימים במרפאות הקטנות. בתחושה שלי, הקמת המרפאה היא ממש בגדר מהלך היסטורי. יחד ובהובלה נחושה של אנשי המועצה האזורית הבאנו למהפך בתחום שירותי הבריאות באזור". 

שיתוף הפעולה עם הישובים נמשך לקראת המעבר למרפאה האזורית במסגרתו הוקם צוות היגוי של תושבים ביחד עם המועצה והכללית שקבע את אופי הפעילות במרפאה האזורית. התקיימה תקשורת רציפה והעברת מידע דו-כווני אשר חיזקו את האמון והגבירו בקרב התושבים את תחושת הביטחון במיזם החדש. פעילות זאת תואמת את דפוס העבודה של המועצה שיוזמת את שיתוף הציבור בתהליכים האסטרטגיים שהיא מובילה.


נשאו דברים, מנהל מינהלת שומרון, ד"ר שמואל ריגלר, מנהל המרפאה ד"ר יואב קלמוס וסגן ראש המועצה, אלדד שלם. את המזוזה קבע ראש המועצה הדתית עמק חפר, יאיר בטיטו.