מועדון הרובוטיקה של עמק חפר ציין עשר שנות פעילות מוצלחות, בכינוס מרגש שנערך במרכז האקדמי רופין בהשתתפות כ-200 מבוגרי המועדון, הורים, מנטורים, תורמים ושותפים לפרויקט.

בוגרי ותלמידי המועדון


מועדון הרובוטיקה החל בשנת 2007 כפרויקט קטן למספר תלמידים בבית הספר רמות חפר, ולאחר מספר שנים הוחלט במועצה האזורית עמק חפר להרחיבו לפעילות משותפת של שלושת התיכונים בעמק. זאת, במטרה לקרב תלמידים לתחומי הטכנולוגיה והמדע. כיום מונה המועדון, הפועל בשותפות ותמיכת המועצה, למעלה מ-60 חניכים - מחציתם תלמידי חטיבת הביניים ומחציתם תלמידי החטיבה הבוגרת. 


רובוט ובני נוער


במהלך הטקס סיפר ראש המועצה רני אידן כי השנה החל לפעול בעמק חפר פרויקט ניסיוני של לימודי רובוטיקה לילדי הגנים וכיתות א' ו-ב' והוא זוכה להצלחה רבה. ''אנחנו רואים חשיבות רבה בחשיפת ילדים ובני נוער למדע ולטכנולוגיה'', אמר אידן. "אני שמח לראות במועדון בנות רבות, והמטרה שלנו היא לעודד עוד ועוד מהן להצטרף. לפעילות הזו יש ערך מוסף אדיר, וניתן לראות זאת אצל כל המשתתפים. אני מאחל לנו המשך שיתוף פעולה מוצלח גם בעשור הקרוב".

מימין: שגיא בן יואב, עוזר ראש המועצה, רני אידן, ראש המועצה 
אלי ברק, מנהל מועדון הרובוטיקה, לירן שחר - מנטור במועדון ושותף במרכז ירוק

בעוד כחודשיים יעבור המועדון למרכז החדש ירוק (יזמות, רובוטיקה וקהילה), אף הוא בשותפות ובתמיכת המועצה. לדברי אלי ברק, המוביל את מועדון הרובוטיקה בשנים האחרונות, "ירוק הוא בית של ידע, אשר יכנס תחת קורת גג אחת בעלי מקצועות טכנולוגיים, יזמים וסטארטאפיסטים. ירוק יציע פעילות בתחום המדעים והטכנולוגיה גם למבוגרים, ואף יכלול סדנא לפיתוח אב טיפוס וחנות שתספק ציוד לקבוצות הרובוטיקה הפועלות בארץ".