תלמידי שכבה ח' מבית הספר מעיין שחר במועצה אזורית עמק חפר ואלנהד'א במועצה מקומית זמר נפגשו שוב במסגרת השותפות הנרקמת בין הרשויות השכנות; אחרי שהתארחו בזמר, הפעם אירחו תלמידי שחר מעיין את תלמידי זמר בעמק חפר.

תלמידים מול רני אידן

השמש גם היא האירה פנים למפגש הנוסף של 60 תלמידים שכבר מכירים זה את זה. גשר הצבים שבנחל אלכסנדר שימש תפאורה יפה למפגש שמגשר בין תרבויות, שפות ומרחק. ראש המועצה רני אידן פגש את התלמידים על גדת נחל אלכסנדר וסיפר להם את סיפורו של העמק.   

בהמשך, כמו בכל מפגש של בני נוער, הם כבר התגלגלו על הדשא, העיפו פריסבי ואכלו פיצות בצוותא. 

את החלק השני של היום בילו התלמידים ברמות ים ובמרכז הימי. שלוש קבוצות מעורבות חוו בסבב שייט בסירות מסוג סנונית, סיור והרצאות במרכז ללימודי הים ובמתקני המגמה לחקלאות ימית ברמות ים וראו כיצד מטפלים בצבי ים פצועים.

מפגש תלמידי זמר ועמק חפר


פעילות זאת בין בתי הספר מתקיימת במסגרת מיזם "למידה משמעותית בחינוך", אותו מובילה אורלי גולדשמידט, מנהלת קשרי קהילה ועסקים בפארק תעשיות עמק חפר. "למידה משמעותית בחינוך" הנה תכנית אטרקטיבית ועשירה בפעילויות שיצרו איתי לוין ויורם קוהאן, ומשתלבת היטב בלימודי הגאוגרפיה של שכבה ח' (הסיור בעמק חפר התמקד בין השאר בנושא הים). דניאל פואה, אורית צרור, הייטם סורה ופאוזי עומר משלבים חומרי לימוד ותכנים, והתלמידים הם המנחים את הסיורים בחינניות רבה. כל זה בהנחיית שמרית וסאמר מהמרכז לשלום בגבעת חביבה, במטרה היא להסיר מחיצות ומתוך תקווה שהמסרים והחוויות שהילדים מעבירים למעגלי החברים והמשפחה, עושים את השינוי.

בזכות הצלחת המפגשים עד כה קבעו מנהלי חטיבות הביניים סיגלית אוהבי ונג'ואן גרא מפגשים נוספים.