נבחרת הרובוטיקה של בתי הספר התיכוניים במועצה האזורית עמק חפר, הפועלת במרכז "ירוק - יזמות רובוטיקה וקהילה", הגיעה להישג מדהים באליפות העולם ברובוטיקה שנערכה ביוסטון; הנבחרת דורגה במקום החמישי, שאליו הגיעה יחדיו עם נבחרת הרובוטיקה של ערד. 

נבחרת הרובוטיקה ביוסטון


באליפות לקחו חלק 400 נבחרות מכל העולם; בבית הגמר ניצחה הברית הישראלית את הברית של ROBONAUTS 118 הממומנת על ידי סוכנות החלל האמריקנית, נאס"א.

נבחרת הרובוטיקה של התיכונים בעמק חפר הוקמה בדיוק לפני עשור; זאת לאחר שהמועצה בראשות רני אידן איגדה יחדיו את פעילות הרובוטיקה של שלושת התיכונים בעמק  - מעיין, בן גוריון ורמות ים – לנבחרת משותפת אחת. לדברי אידן "לאורך השנים מיסדנו את הפעילות, שדרגנו אותה והגענו להישגים מרשימים ששיאם באליפות העולם שהתקיימה בשבוע שעבר ביוסטון, ארה"ב. אני רוצה לציין בהערכה רבה את אלי ברק ואת קבוצת המנטורים הנאמנה שמלווה את הנבחרת, את ההורים והמשפחות המלווים את בני הנוער ואת קהילת עמק חפר כולה, העומדת מאחורי הקבוצה ותומכת בה".

קבוצות מתחרות ביוסטון


האליפות, המאורגנת על ידי ארגון First העולמי, נערכה במשך ארבעה ימים. מתוך 400 הנבחרות שהשתתפו בה לקחו חלק 19 נבחרות מישראל. הנבחרות חולקו לשישה בתים, כאשר לפי שיטת המשחקים מכל ארבע נבחרות נוצרה ברית, שהיוותה נבחרת.
הנבחרות של עמק חפר – ברגי הרעם 2630 ושל ערד – פיניקס 5654, נבחרו לברית אחת עם שתי נבחרות שהגיעו מאטלנטה בארה"ב. יחד הן הצליחו לסיים ראשונות בבית המוקדם ולהעפיל לבית הגמר.
הגמר נערך באצטדיון של קבוצת הבייסבול HOUSTON ASTROS  לעיני קהל של 20,000 אלף צופים וביניהם גם האלוף במילואים אביהו בן נון, מייסד FIRST  בישראל. חברי הנבחרות שבו השבוע לארץ והתקבלו בפרחים ובלונים ע"י קהל גדול של מקבלי פנים בנמל התעופה בן גוריון.