אירועי יום העצמאות בעמק חפר סיפקו דוגמה מעוררת השראה לייחודיות של כל אחד מיישובי המועצה.

     מחזמר מקורי ביד-חנה     


תפילה חגיגית בכפר הרא"ה

יום הזיכרון ויום העצמאות צוינו ברחבי עמק חפר במגוון מסורות ואופנים. מאות תושבים לקחו חלק באירועים אלו - החל בשלבי התכנון ובחירת התכנים והפעילות, דרך ההפקה והביצוע ועד ההשתתפות ההמונית באירועים. 

באמץ חברו למיזם ארצי ביום הזיכרון - מרוץ בו כל משתתף רץ עם שלט שעליו שם אחד הנופלים - והמשיכו ליום העצמאות על טהרת כוחות מקומיים עם מופע, סרטונים והדלקת משואה על ידי משפחת סלומון, ממקימי המושב, וכל צאצאיה המתגוררים בו עד היום. 

מסיבת רחוב באחיטוב

בכפר הרא"ה פתחו את החג בתפילה חגיגית ולאחריו מופע בו לקחו חלק כל ילדי היישוב, דגלנות וארוחה חגיגית סביב שולחנות ערוכים במרכז היישוב. 

באחיטוב חגגו במסיבת רחוב המונית עם כל תושבי הישוב. 

בקיבוץ עין החורש נערך אירוע בסימן קליטת בנים וחברים חדשים בטקס המשואות ובמופע שהעלו החברים - לצד סעודת על האש וזיקוקים. 


רוקדים בכפר ויתקין

בכפר ויתקין חגגו לראשונה מזה שנים רבות בהרכב יישובי בהווי חגיגות "של פעם" - ריקודים, שירים, מערכונים ומופע דגלים של הורים, סבים, סבתות ונכדים. וגם: מופע זיקוקים, דוכני משחק לקטנים, בית קפה מתוצרת ביתית לגדולים וריקודים לכולם. 

בבת חפר חגגו לצלילי הופעה של הזמר דני רובס. 
בחניאל ובורגתא העלו מופע משותף והמשיכו בחגיגות של דוכנים ומתקני משחק. 

מקהלה

חבורת הזמר באלישיב

בגבעת חיים מאוחד בחרו לציין את יום העצמאות בעקבות "שביל ישראל" באמצעות סיפורים, ריקודים ושירים הנוגעים למקומות בהם עובר השביל, ולאחר המסע קינחו במגוון של ביתני הפעלה, בית קפה ושלל הפעלות לילדים.
באלישיב השתתפו בטקס יום הזיכרון ילדי פנימיית אלישיב המתגוררים אצל משפחות אומנה ביישוב. ואילו חגיגות יום העצמאות כללו מופעי ילדים, מופע של חבורת הזמר היישובית מלווה בלהקת נגנים ועוד.
בבית הלוי התושבים העלו מופע מערכונים, קרקס ולהטוטנות אש ומופע זיקוקים. 


                             דני רובס בהופעה בבת חפר

במעברות קיימו שירה בציבור על הדשא. 

באביחיל חגגו בסימן 100 שנה לגדודים העבריים, שהיו ממקימי היישוב.

במועצה אזורית הכוללת יישובים המנהלים את תקציביהם וסדרי העדיפויות, התושבים מקבלים את הזכות להשפיע באופן ממשי על חיי היומיום. כך, חגיגות העצמאות ביישובים השונים מקבלות אופי ייחודי ונותנות מקום למסורת, ליוזמה מקומית, להוויי ולתחושת שייכות לקהילה ולמקום.