בטקס מרגש נחנך אולם התרבות החדש בכפר הנוער הימי מבואות ים ובבית הספר האזורי רמות ים. האולם ובו 332 מקומות, שהוקם במימון משרד החינוך- המינהל לחינוך התיישבותי והמועצה האזורית עמק חפר, ישרת את בית הספר רמות ים, את כפר הנוער, את המרכז הקהילתי ואת תושבי האזור.

חנוכת בית התרבות

ראש המועצה האזורית עמק חפר, רני אידן: "אני שמח שניתנה לנו הזכות להעביר לרשות בית הספר והקהילה אולם תרבות איכותי כל כך שישדרג באופן משמעותי את חווית המשתמשים בו בהצגות, סרטים או מופעים. באופן אישי מדובר בסגירת מעגל כי אולם זה נבנה על יסודות ה'סינימה פרדיסו' של ילדותי ושימש אותי בהמשך כמנהל בית הספר וכפר הנוער".

נשאו דברים ראש המינהל לחינוך התיישבותי, בני פישר, שציין את עבודת האינטגרציה הייחודית שנעשית ברמות ים ומנהל כפר הנוער ובית הספר, אשר קסו, שהודה בדבריו לכל מי שנטל חלק בהקמת אולם התרבות ולהורים שסייעו להפקת האירוע.

התרגשות רבה גרמה אפרת שפיגל, אמו של סרן יואב שפיגל, בוגר מבואות ים, שנפל בבופור במלחמת לבנון הראשונה, שתרמה פסנתר מרהיב ביופיו שהוצב על במת אולם המופעים.

מנהל כפר הנוער ובית הספר, אשר קסו, זכה לשבחים על שלקח לידיו את השלמת פרויקט הבנייה ועשה זאת בקיצור לוחות הזמנים ומבלי להתפשר על הגימור האיכותי והמקצועי של המבנה.

השתתפו בטקס מורים, תלמידים, מפקחים, הנהגת ההורים וחיילים מיחידת הצנחנים אליה השתייך סרן יואב שפיגל.