מנכ"ל הקונגרס היהודי העולמי ויו"ר אלומות אור, רוברט זינגר, מנהלת התכניות הראשית של הקונגרס היהודי העולמי ודירקטורית באלומות אור סוניה גומס דה מסקיטה ובכירים בארגון ביקרו בבתי הספר לחינוך מיוחד שפרירים א' ו-ב' בעמק חפר במטרה לבדוק אפשרויות לסייע לבתי הספר. זאת במסגרת איתור מסגרות חינוך מיוחד יזמיות, חדשניות ומצטיינות שיכולות, בעזרת הגיבוי של  אלומות אור, להפוך לשותפות משמעותיות בפיתוח וחיזוק מצוינות בתחום זה.

האורחים נפגשו עם ראש המועצה האזורית עמק חפר, רני אידן, שהציג בפניהם את תפיסת המועצה בכל הקשור למציאת מסגרות לחינוך מיוחד בתחומי המועצה כדי למנוע מהתלמידים את הצורך לצאת לבתי ספר ברשויות שכנות וכן ציין את העשייה של המועצה למען בית הספר. אידן ציין כי בעוד כ-3 חודשים מתחילה בניית בתי הספר החדשים וביקש מהאורחים לסייע לבתי הספר ברכישת ציוד למעבדות, מתקני חצר ואביזרים נוספים.
 
אלומות אור היא חברה לתועלת הציבור שמטרתה לקדם פרויקטים חדשניים וייחודיים בחינוך המיוחד תוך שיתוף פעולה צמוד עם משרד החינוך והמגזר הציבורי, רשויות מקומיות והמגזר הפרטי.
אלומות אור מתרכזת בקידום וסיוע להקמת פרויקטים מיוחדים שמטרתם לאפשר למסגרת "לעלות מדרגה" ביכולת שלה לספק לתלמידיה את הפתרונות והתכניות הטובים ביותר כדי לחזקם ולסייע להם למקסם את יכולותיהם.
 
מנהלות בתי הספר אורית מליחי ועפרה יוסף הציגו את התפיסה החינוכית של המקום ואת הדרך בה מכינים את התלמידים לעצמאות בעולם שמחכה להם מעבר לבית הספר. השתתפה בביקור המפקחת הראשית של המנהל לחינוך התיישבותי לחינוך מיוחד, אורנה פרידמן.
 
במסגרת הביקור נפגשו האורחים עם התלמידים וקיימו סיור קצר במקום.
 
מנכ"ל הקונגרס, רוברט זינגר התרשם מאוד מאשר ראה ושמע, אמר כי יבחן באהדה את בקשתו של ראש המועצה ויבדוק דרכים לסייע לבתי הספר.