אירוע חגיגי של צירוף משפחת אוריון לרפת "שביל החלב" בכפר ויתקין, נערך במעמד עשרות משתתפים – חקלאים, חברי כנסת ואנשי הלובי החקלאי | ראש המועצה רני אידן: "רפת שביל החלב - בעשירייה הראשונה של הרפתות בישראל"
כתב וצילם: בר כוכבא מדרשי

                                   מימין: ראש המועצה רני אידן, יו"ר השדולה החקלאית איתן ברושי,
                                נפתלי –בן-סירא מכפר ויתקין, מזכ"ל תנועת המושבים מאיר צור 
    
מטע הפקאן הצמוד לרפת "שביל החלב" בכפר ויתקין הפך ליום אחד לגן אירועים בשרון. עשרות רבות של רפתנים, חקלאים, אנשי הלובי החקלאי, חברי כנסת וכמובן חברי רפת שביל החלב ובני משפחותיהם באו לחגוג, בערב חג השבועות, את הצטרפות משפחת אוריון כשותף שמיני ברפת.  

הרפת עטתה חג עם קישוטים, כיבוד וקבלת פנים חגיגית בצד עבודות היום יום, בעת שהפרות נחלבות ואוכלות.
דורון חביב הנחה את הסיור בסככה החדשה, המודרנית והמאווררת. לדבריו "בשנת 2005 בנינו, 6 רפתנים, את רפת שביל החלב, כאשר כל הזמן חשבנו בגדול על העתיד והעזנו לחדש ולבצע. כיום הצטרף השותף השמיני, והשנה נייצר 6 מיליון ליטר חלב (!). יש לנו 580-600 חולבות וכבר כעת אנו חושבים על הסככה הבאה" 

רני אידן, ראש המועצה האזורית עמק חפר: "מרגש מאד לראות בימים אלה, כאשר מדברים על הקשיים שהחקלאות עוברת, איך קמים רפתנים שמביאים כסף גדול מכיסם הפרטי ושמים את רפת שביל החלב בעשירייה הראשונה של מדינת ישראל!  אני אעזור ככל הניתן, כדי שהרפת החדשה והחדשנית תמשיך ותגדל אתנו". 

מיכל קראוס, מנכלי"ת מועצת החלב: "רפת שביל החלב היא מהרפתות היותר טובות שיש במגזר המשפחתי. אנו נמצאים באמצע 2017 עם גידול של 5% בצריכת החלב מתחילת השנה. הנושא של דור ההמשך מהווה אתגר ואנו רוצים לראות הרבה בנים שימשיכו במשקים ויגיעו לרפתות! אנו חייבים לשמור על המשק המשפחתי, חייבים לגדול ולהתייעל, בדיוק כמו שפלג אוריון עשה פה".

עוד השתתפו ונשאו דברים:  איתן ברושי, יו"ר הלובי החקלאי וח"כ עומר בר-לב.