ביום שישי (12.5.15) התקיים "אוצר העמק", אירוע של פעילות אזורית לילדי שנת מצווה בעמק חפר, בהשתתפות כ-250  נערים ונערות, ילדי שנת בר מצווה מ–21 יישובים ברחבי העמק, עם הורים מלווים.

היום נפתח במשחק תחנות חוויתי ומרתק, כשבני הנוער פותרים כתבי חידה המובילים אותם לתחנות מעניינות, מפתיעות ובלתי מוכרות, שבהן עברו הדרכות מעניינות. מה לא היה שם? מורשת והיסטוריה, חקלאות ייחודית וחדשנית, בתי כנסת ברחבי העמק, דמויות מרתקות ופורצות דרך ומיזמים מקוריים בתחומים שונים. את התחנות הפעילו תושבי העמק, מתנדבים ברובם, שהקדישו מזמנם לפרויקט החשוב הזה.

לעת צהריים התקבצו כולם בחוות הנוי הקסומה, שם חיכו לקבוצות שלל תחנות הפעלה קבוצתיות. ולסיום: טקס קבלת שבת קצר עם ברכה של סגן ראש המועצה ויו"ר המרכז הקהילתי אלד שלם,  וכמובן קידוש וחלות.

בני הנוער סיכמו את היום המיוחד כמרתק ומועיל; לצד החוויה והעניין בתחנות השונות, "אוצר העמק" הדגיש את חשיבות היציאה מהפעילות היישובית החוצה כדי להכיר יותר את העמק ולחזק את החיבור אליו.

בהובלת "אוצר העמק" שותפים "זית – זהות יהודית תרבותית" ומחלקת הנוער מהמרכז הקהילתי, המועצה הדתית ומורשת ישראל. האירוע מתקיים כחלק מתכנית שנת בר המצווה האזורית שמטרתה ללוות, להעשיר ולסייע לתכניות שנת בר המצווה המתקיימות ביישובי העמק.